Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3833
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miesiąc seniorów

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Środa, 7 października 2020, 10:34
Aktualizacja: Czwartek, 8 października 2020, 8:39
Autor: red
Fot. organizatorzy
Miesiąc październik miesiącem seniorów. Centrum Kulturalno–Kongresowe "Witold" w miesiącu październiku organizuje cykl spotkań, porad, wycieczek oraz zajęć praktycznych dla osób starszych.

Do współpracy przy tworzeniu oferty dedykowanej seniorom zapraszamy samych zainteresowanych, czyli seniorów z Boguszowa-Gorc i okolic. W programie znajdziemy takie punkty jak:

Poinformowany = bezpieczny

Podczas boguszowskich spotkań z seniorami będzie o tym, jak ważny jest skuteczny przepływ informacji, szczególnie w kontekście szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Osoby starsze bardzo często padają ofiarą nieuczciwych transakcji, umów i wyłudzeń. Spotkanie z przedstawicielem Policji oraz z Radcą Prawnym z pewnością pomoże i rozwieje wątpliwości jak postępować w tego typu sytuacjach.

W zdrowym ciele

Wiemy jak ważny dla naszej kondycji jest ruch i aktywność fizyczna, i dlatego poprzez przygotowane propozycje chcemy zachęcać osoby starsze do aktywnego spędzania czasu. Spacer z Grupą Biegową Dzikowiec czy spotkanie z Fizjoterapeutą wpiszę się idealnie w hasło „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Na czasie

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród seniorów cieszy się edukacja cyfrowa. Dlatego w ramach Boguszowskich Senioraliów odbędą się konsultacje cyfrowe, podczas których będzie można uzyskać wsparcie w zakresie obsługi telefonów komórkowych, zwłaszcza smartfonów, tabletów, czy laptopów.

Kulinarnie

Kolejnym ciekawym punktem Boguszowskich Senioraliów będą warsztaty kulinarne. W trakcie zajęć uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. jak odżywianie wpływa na nasze zdrowie, jak skomponować dietę dla osób starszych oraz w jaki sposób urozmaicać posiłki.

Opowieści Obieżyświata

Spotkanie z Januszem Procińskim, emerytowanym przewodnikiem PTTK, który nie tylko opowie o swoich przygodach turystycznych z całego świata ale również przeniesie seniorów w czasie „Dawnymi śladami Boguszowa-Gorc.

Uroczyste otwarcie Miesiąca Seniorów Boguszowie–Gorcach odbędzie się w piątek 9 października o godzinie 15.00 w Centrum Kulturalno-Kongresowym „Witold”, które oficjalnie zapoczątkuje Burmistrz Krzysztof Kumorek. Podczas ceremonii uczestnicy zapoznają się z programem Senioraliów. Wszystkie spotkania odbywać się będą w pełnym reżimie sanitarnym przy zmniejszonej ilości uczestników.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
1
14%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Bolo 7-10-2020 20:17
Miesiąc Październik miesiącem tysięcy zachorowań a pan komisarz, który samozwańczo nazywa się burmistrzem otworzy dni seniora. Szczepienia byście im zafundowali a nie będziecie narażać starsze osoby na zachorowania bo ktoś się musi lanować!!!!
~europejczyk z dużym kredytem 7-10-2020 22:21
kim są seniorzy ? Juniorzy są do 18 lat, więc później jest się seniorem ? Zaznaczam, że przegapiłem dzisiaj fakty tvn i wobec braku instrukcji nie potrafię sam niczego wymyślić w tej kwestii.
~Janek 8-10-2020 5:52
Czy były wybory już ze Kumorek zwany jest Burmistrzem ? To chyba komisarz !
~Witek 8-10-2020 8:56
Czy Pan Kumorek sprawdzi kto i na jakich zasadach został przyjęty do pracy w Witoldzie ? ptaki ćwierkają że Pan na D... dostał pracę za komentowanie na forach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group