Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4043
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Miesiąc seniorów

Środa, 7 października 2020, 10:34
Aktualizacja: Czwartek, 8 października 2020, 8:39
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Miesiąc seniorów
Fot. organizatorzy
Miesiąc październik miesiącem seniorów. Centrum Kulturalno–Kongresowe "Witold" w miesiącu październiku organizuje cykl spotkań, porad, wycieczek oraz zajęć praktycznych dla osób starszych.

Do współpracy przy tworzeniu oferty dedykowanej seniorom zapraszamy samych zainteresowanych, czyli seniorów z Boguszowa-Gorc i okolic. W programie znajdziemy takie punkty jak:

Poinformowany = bezpieczny

Podczas boguszowskich spotkań z seniorami będzie o tym, jak ważny jest skuteczny przepływ informacji, szczególnie w kontekście szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Osoby starsze bardzo często padają ofiarą nieuczciwych transakcji, umów i wyłudzeń. Spotkanie z przedstawicielem Policji oraz z Radcą Prawnym z pewnością pomoże i rozwieje wątpliwości jak postępować w tego typu sytuacjach.

W zdrowym ciele

Wiemy jak ważny dla naszej kondycji jest ruch i aktywność fizyczna, i dlatego poprzez przygotowane propozycje chcemy zachęcać osoby starsze do aktywnego spędzania czasu. Spacer z Grupą Biegową Dzikowiec czy spotkanie z Fizjoterapeutą wpiszę się idealnie w hasło „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Na czasie

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród seniorów cieszy się edukacja cyfrowa. Dlatego w ramach Boguszowskich Senioraliów odbędą się konsultacje cyfrowe, podczas których będzie można uzyskać wsparcie w zakresie obsługi telefonów komórkowych, zwłaszcza smartfonów, tabletów, czy laptopów.

Kulinarnie

Kolejnym ciekawym punktem Boguszowskich Senioraliów będą warsztaty kulinarne. W trakcie zajęć uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. jak odżywianie wpływa na nasze zdrowie, jak skomponować dietę dla osób starszych oraz w jaki sposób urozmaicać posiłki.

Opowieści Obieżyświata

Spotkanie z Januszem Procińskim, emerytowanym przewodnikiem PTTK, który nie tylko opowie o swoich przygodach turystycznych z całego świata ale również przeniesie seniorów w czasie „Dawnymi śladami Boguszowa-Gorc.

Uroczyste otwarcie Miesiąca Seniorów Boguszowie–Gorcach odbędzie się w piątek 9 października o godzinie 15.00 w Centrum Kulturalno-Kongresowym „Witold”, które oficjalnie zapoczątkuje Burmistrz Krzysztof Kumorek. Podczas ceremonii uczestnicy zapoznają się z programem Senioraliów. Wszystkie spotkania odbywać się będą w pełnym reżimie sanitarnym przy zmniejszonej ilości uczestników.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
1
14%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group