Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 1505
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieszkańcy Boguszowa–Gorc pytają o przyczyny awarii gazowej

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Środa, 30 listopada 2011, 15:22
Aktualizacja: 15:23
Autor: opr. PAW
Fot. red
Zwrócili się do nas mieszkańcy Boguszowa–Gorc, którzy nie wiedzą, jaka była przyczyna przerwy w dostawie gazu, do jakiej doszło 23 listopada (środa).

Zwróciliśmy się z tym pytaniem do Piotra Wojtasika, rzecznika Dolnośląskiej Spółki Gazownictwa we Wrocławiu.

Oto odpowiedź na to pytanie:

„23 listopada około godziny 11:12 wystąpiła awaria na sieci gazowej polegająca na wyłączeniu stacji redukcyjno-pomiarowej I stopnia przy ul. Dworcowej w Boguszowie-Gorcach, co następnie doprowadziło do wyłączenia dwóch stacji redukcyjno-pomiarowych II stopnia zasilających 2685 indywidualnych odbiorców paliwa gazowego.

Po otrzymaniu pierwszego zgłoszenia o przerwie w dostawie gazu o godzinie 11.24 podjęto bezzwłoczne prace zmierzające do przywrócenia dostawy paliwa gazowego, które polegały na równoległych działaniach:

- działaniach informacyjnych, w których pracownicy Pogotowia Gazowego Dolnośląskiej Spółki Gazownictwa informowali przez megafon mieszkańców Boguszowa-Gorc o braku możliwości skorzystania z odbiorników gazowych oraz o potrzebie obecności w mieszkaniach w godzinach wieczornych w celu przywróceniu dostaw paliwa gazowego,
- akcji usuwania awarii i przywracania dostaw gazu do odbiorców polegającej na: miasto Boguszów-Gorce podzielono na 8 rejonów. Na poszczególne rejony zostało skierowanych łącznie kilkudziesięciu pracowników Rejonu Dystrybucji Gazu Wałbrzych, którzy w pierwszej kolejności dostali polecenie zamknięcia wszystkich zaworów głównych na przyłączach gazowych do budynków. Jako pierwsza została włączona do ruchu stacja redukcyjno-pomiarowa I stopnia przy ulicy Dworcowej, co pozwoliło na przywrócenie dostawy paliwa gazowego do jedynego odbiorcy na średnim ciśnieniu (kotłownia). Około godziny 16.30 zostały zamknięte wszystkie zawory główne na przyłączach gazowych. Około godziny 16.50 zostały włączone do ruchu dwie stacje redukcyjno-pomiarowe II stopnia zasilające sieć gazową na niskim ciśnieniu, czyli indywidualnych odbiorców. Około godziny 17.00 przystąpiono do przywracania dostawy paliwa gazowego do odbiorców indywidualnych poprzez sukcesywne otwieranie zaworów głównych, napełnianie instalacji gazowych oraz uruchamianie urządzeń gazowych u odbiorców.

Pierwszego dnia awarii, a więc około godziny 22.00, zakończono prace związane z przywracaniem gazu do odbiorców, które nie mogły być kontynuowane z powodu braku możliwości wejścia do wszystkich mieszkań. Po powrocie wszystkich pracowników zebrano informacje o odbiorcach, do których nie udało się dotrzeć w dniu 23 listopada (było to około 250 odbiorców). W drugim dniu awarii, czyli 24 listopada trwały dalsze prace przy przywracaniu dostaw paliwa gazowego do odbiorców. Około godziny 18.00 zakończono wszystkie prace związane z usuwaniem skutków awarii i przywrócono dostawę paliwa gazowego do odbiorców”.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group