Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1688
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieszkańcy Pocztowej 14 odetchnęli

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 6 listopada 2011, 13:18
Aktualizacja: 13:22
Autor: Sven
Fot. Sven
Najpóźniej do końca miesiąca mieszkańcy posesji numer 14 przy ulicy Pocztowej będą mieć normalny dojazd do swojego domu.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się odbudowa mostu łączącego posesję Pocztowa 14 z ulicą. Prace postępują bardzo szybko. Wylana jest już betonowa nawierzchnia. W przyszłym tygodniu most powinien być gotowy, ale dyrektor ZDKiUM Andrzej Piękny ostrożnie mówi, że najpóźniej do końca miesiąca prace zostaną zakończone.

Prace zostaną zakończone „już” po ponad pięciu miesiącach. Przypomnijmy, że most został zamknięty 31 maja po tym, jak zapadł się pod ciężarem samochodu dostawczego. Pięć miesięcy trwało ustalanie, że most w ogóle istnieje (wcześniej nikt się do niego nie przyznawał). W końcu obowiązek remontu spadł na ZDKiUM, ale jak zaznacza dyrektor Piękny nie oznacza to, że Gmina w całości sfinansuje remont. Bardzo prawdopodobne jest, że mieszkańcy budynku będą musieli współuczestniczyć w kosztach tego remontu i przyszłych prac konserwacyjnych.

Na razie jednak wszyscy są zadowoleni, że w końcu udało się odtworzyć most, a właściciele „uwięzionych” na posesji samochodów już za kilka dni będą mogli wyruszyć w trasę.

Tekst i zdjęcia dotyczące wydarzeń z 31 maja: http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,10243

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group