Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4042
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Mieszkańcy Walimia mają swoją stronę internetową

Sobota, 5 marca 2011, 15:44
Aktualizacja: 15:47
Autor: red
REGION, Walim: Mieszkańcy Walimia mają swoją stronę internetową
Fot. red
Mieszkańcy Gminy Walim założyli własną stronę internetową gminy. Strona ma być alternatywą dla oficjalnej strony gminy oraz dla drukowanych „Wieści Walimskich”.

Adres nowej strony to: www.gminawalim.pl.

Strona jest w początkowej fazie rozwoju i funkcjonuje jako blog dyskusyjny. Jej założyciele chcą się ciągle rozwijać. Obecnie pracują nad portalem regionalnym Gminy Walim. Ich celem w konsekwencji jest wydawanie gazety regionalnej będącej odpowiednikiem strony internetowej.

- Nasza Gmina ma duże potrzeby. Potrzebuje aktywnych mieszkańców, potrzebuje dobrych władz, potrzebuje inwestorów, miejsc pracy, turystów, promocji, potrzebuje też wielu innych rzeczy, ale przede wszystkim potrzebuje dyskusji – mówi Mikołaj Szeptycki, założyciel i pomysłodawca strony.

Zdaniem założyciela strony, dzięki temu blogowi, jest szansa na rozpoczęcie dyskusji o tym co w gminie Walim jest dobre i co należy poprawiać.
- Jedna gazeta, wydawana przez Urząd Gminy, nie jest w stanie zapewnić różnorodności opinii, a dyskusje mieszkańców z władzami na spotkaniach wiejskich, to za mało. Potrzeba włączenia się wszystkich mieszkańców w debatę publiczną. Myślę, że na żywej, prawdziwej debacie, może skorzystać nie tylko gmina i jej mieszkańcy, ale również wójt, rada i urząd gminy – mówi Mikołaj Szeptycki.

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group