Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 2095
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieszkańcy Walimia mają swoją stronę internetową

Wiadomości: REGION, Walim
Sobota, 5 marca 2011, 15:44
Aktualizacja: 15:47
Autor: red
Fot. red
Mieszkańcy Gminy Walim założyli własną stronę internetową gminy. Strona ma być alternatywą dla oficjalnej strony gminy oraz dla drukowanych „Wieści Walimskich”.

Adres nowej strony to: www.gminawalim.pl.

Strona jest w początkowej fazie rozwoju i funkcjonuje jako blog dyskusyjny. Jej założyciele chcą się ciągle rozwijać. Obecnie pracują nad portalem regionalnym Gminy Walim. Ich celem w konsekwencji jest wydawanie gazety regionalnej będącej odpowiednikiem strony internetowej.

- Nasza Gmina ma duże potrzeby. Potrzebuje aktywnych mieszkańców, potrzebuje dobrych władz, potrzebuje inwestorów, miejsc pracy, turystów, promocji, potrzebuje też wielu innych rzeczy, ale przede wszystkim potrzebuje dyskusji – mówi Mikołaj Szeptycki, założyciel i pomysłodawca strony.

Zdaniem założyciela strony, dzięki temu blogowi, jest szansa na rozpoczęcie dyskusji o tym co w gminie Walim jest dobre i co należy poprawiać.
- Jedna gazeta, wydawana przez Urząd Gminy, nie jest w stanie zapewnić różnorodności opinii, a dyskusje mieszkańców z władzami na spotkaniach wiejskich, to za mało. Potrzeba włączenia się wszystkich mieszkańców w debatę publiczną. Myślę, że na żywej, prawdziwej debacie, może skorzystać nie tylko gmina i jej mieszkańcy, ale również wójt, rada i urząd gminy – mówi Mikołaj Szeptycki.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group