Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 6271
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Mieszkanie idealne w Wałbrzychu nie istnieje? A na pewno dobrze szukałeś?

Wtorek, 5 lipca 2022, 6:40
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Mieszkanie idealne w Wałbrzychu nie istnieje? A na pewno dobrze szukałeś?
Fot. użyczone
Problem z poszukiwaniem idealnych mieszkań wynika w dużej mierze z tego, że ogłoszenia – nawet w jednym biurze czy u jednego dewelopera – nie są standaryzowane i nawet jeśli zawierają podobne informacje, to nie można ich wykorzystać do filtrowania ofert. A może jednak się da?

Oryginalność może być utrudnieniem

Wielu sprzedających – dotyczy to zarówno rynku pierwotnego, jak i wtórnego – bardzo stara się podkreślić wyjątkowość swoich mieszkań. I to oczywiście słuszne podejście, ponieważ na decyzję zakupową często wpływają czynniki zupełnie subiektywne. Cena, jaką się płaci za to podejście, jest dość wysoka, bo szukający mieszkania często nie mogą łatwo w ogłoszeniach znaleźć najważniejszych dla siebie informacji. Przeglądając, jakie mieszkania Wałbrzych ma do zaoferowania, zaczyna się przecież od lokalizacji, cen czy metrażu. Te informacje często giną w ogłoszeniach pisanych z myślą o maksymalnej klikalności.

Zanim przejdziesz do poszukiwania mieszkań…

Szukając mieszkań, warto zaczynać od weryfikacji reputacji sprzedawcy czy dewelopera. To ważne, ponieważ pozwala od razu odsiać propozycje niewiarygodne czy rozdmuchane marketingowo. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na negocjacje czy oględziny mieszkań, które koniec końców są ekstremalnie odległe od obietnic składanych w ogłoszeniach. Żeby znaleźć mieszkanie idealne, potrzebna jest tak naprawdę prosta wyszukiwarka mieszkań – cały marketing to tylko dodatek, który zwraca uwagę, ale niekoniecznie tworzy wartość dodaną. Mieszkanie wszak nie stanie się lepsze tylko dlatego, że ktoś tak o nim napisze.

Nie wykluczaj niczego – a w każdym razie jak najmniej

Niektórzy inwestorzy jeszcze zanim na dobre zaczną poszukiwania, dokonują pewnych wykluczeń i na przykład nie sprawdzają mieszkań w ramach konkretnych inwestycji czy na wybranych osiedlach. Czasem oczywiście stoją za tym konkretne powody, ale równie często jedynie przekonania wykształcone dlatego, że „ktoś tak poradził”. Nie warto w poszukiwaniach polegać na poradach innych. Jasne – trzeba szukać wiarygodnych deweloperów, ale raczej nie wykluczać z góry konkretnych projektów. Wszystko dlatego, że mogą one być bardzo zróżnicowane i w ramach jednej inwestycji często powstają mieszkania o różnej charakterystyce i różniące się między sobą standardem.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group