Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3744
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieszkaniec Wałbrzycha oskarżony o udział w obrocie 4 kilogramami amfetaminy

Wiadomości: Region
Wtorek, 23 października 2012, 11:09
Aktualizacja: Środa, 24 października 2012, 7:45
Autor: opr.red.
Fot. PAW
Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował 22 października 2012 roku akt oskarżenia przeciwko 40–letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha – Piotrowi R. zarzucając mu, że brał udział wspólnie z czterema innymi mężczyznami – mieszkańcami Wrocławia, w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowej w postaci amfetaminy w łącznej ilości nieco ponad 4 kg.

W dniu 4 kwietnia 2012 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego delegatury we Wrocławiu na terenie Wałbrzycha zatrzymali Piotra K., Dariusza W. i Tomasza N. – mieszkańców Wrocławia, bezpośrednio po tym jak na parkingu jednego z hoteli wzięli udział w transakcji narkotykowej. Podczas zatrzymania Dariusza K. policjanci ujawnili w jego plecaku amfetaminę w ilości 1035 gramów. Amfetaminę tę Dariusz K. miał następnie przetransportować liniami PKP do Wrocławia, do mieszkania Dariusza W., skąd narkotyk miał być dystrybuowany do bezpośrednich odbiorców. Ustalono, że amfetaminę tę przekazał mieszkańcom Wrocławia wałbrzyszanin Piotr R. Natomiast miejsce transakcji oraz osobę, która przekaże amfetaminę wskazał zainteresowanym Mariusz G., także mieszkaniec Wrocławia, któremu również zarzucono udział w obrocie amfetaminą.

Piotr K., Dariusz W. i Tomasz N. zostali zatrzymani, a następnie na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wałbrzychu tamtejszy sąd zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

W trakcie trwania śledztwa w dniu 25 maja 2012 roku na terenie Bielan Wrocławskich w pobliżu restauracji KFC funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego delegatury we Wrocławiu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha Piotra R., który posiadał przy sobie 2054 gramy amfetaminy. Piotr R. został tymczasowo aresztowany przez wrocławski sąd.

W wyniku prowadzonego śledztwa ustalono, że pomiędzy zatrzymanymi mężczyznami doszło do jeszcze jednej podobnej transakcji w lutym tego roku na terenie Wałbrzycha. Wówczas Piotr R. przekazał Tomaszowi N. amfetaminę w ilości około 1000 gramów. Ten z kolei przekazał ją Piotrowi K., który przewiózł narkotyk do Wrocławia i przekazał Dariuszowi W.

Działania wrocławskiego CBŚ udaremniły faktyczne wprowadzenie na rynek znacznej ilości amfetaminy w łącznej ilości ponad 3 kg, z której to ilości możliwe było sporządzenie nawet 30.000 porcji tego narkotyku (przy przyjęciu jednej porcji po 0,1 grama, która jest już ilością zdolna wywołać skutek odurzenia). W toku śledztwa nie zdołano natomiast ustalić źródła pochodzenia amfetaminy.

Za wprowadzanie do obrotu narkotyków w znacznych ilościach grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Oskarżeni Piotr R., Dariusz W. oraz Mariusz G. za zarzucone im przestępstwa odpowiedzą w warunkach powrotu do przestępstwa (recydywa). Byli już bowiem skazani za podobne przestępstwa przewidziane w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, za które odbyli kary pozbawienia wolności (Piotr R. - 3 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności, którą zakończył w maju 2010 roku, Dariusz W. – 3 lata pozbawienia wolności, którą zakończył w czerwcu 2010 roku). Oznacza to, że za zarzucone przestępstwa grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group