Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3553
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Mieszkaniec Wałbrzycha zatrzymany za włamania i kradzieże

Sobota, 19 września 2015, 6:25
Aktualizacja: 7:23
Autor: opr.red.
Region: Mieszkaniec Wałbrzycha zatrzymany za włamania i kradzieże
Fot. red.
Policjanci z powiatu świdnickiego zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o liczne włamania i kradzieże. Sprawcy dostawali się do altan i piwnic skąd zabierali elektronarzędzia i narzędzia ogrodowe. Funkcjonariusze odzyskali już część skradzionego mienia. Zatrzymanym za czyny, o które są podejrzani może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o włamania i kradzieże. Zatrzymani to 24-letni mieszkaniec Strzegomia oraz 22-letni mieszkaniec Wałbrzycha.

Policjanci na bazie zgromadzonych materiałów i dowodów w sprawie ustalili, że mężczyźni działali wspólnie i na swoim koncie mają co najmniej 22 przestępstwa przeciwko mieniu. Rejonem działania przestępców były przede wszystkim ogródki działkowe znajdujące się na ul. Malinowej oraz Promenada, jak również piwnice w okolicach centrum. Sprawcy w okresie od kwietnia br. włamywali się i wynosili wszystko co można było spieniężyć m.in. elektronarzędzia oraz narzędzia ogrodowe, które później sprzedawali w lombardach, a pieniądze przeznaczali na bieżące wydatki.

Mężczyźni usłyszeli 22 zarzuty kradzieży z włamaniem i przyznali się do zarzucanych im czynów. Funkcjonariusze odzyskali już część skradzionego mienia, które niebawem wróci do właścicieli. Obecnie policjanci w sprawie prowadza dalsze czynności i ustalają czy mężczyźni na swoim koncie maja jeszcze inne przestępstwa o tym charakterze.

Teraz o dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd. Za czyny których się dopuścili grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group