Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3989
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mieszkaniowa zamiana – zyskaj wymarzone „M”

Wtorek, 15 maja 2012, 11:56
Aktualizacja: 11:57
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Mieszkaniowa zamiana – zyskaj wymarzone „M”
Fot. użyczone
Mieszkanie za małe? Albo przeciwnie – za duże, a czynsz za wysoki? Weź sprawy w swoje ręce i skorzystaj z pomocy Rady Wspólnoty Samorządowej „Nowe Miasto” przy zamianie mieszkania.

W życiu wiele się zmienia, często i nasze dotychczasowe mieszkanie z różnych powodów nie spełnia naszych oczekiwań. Co zrobić, gdy dotychczasowe miejsce zamieszkania przestaje nam odpowiadać? Powiększenie rodziny, zbyt wysokie rachunki, za duży metraż bądź konieczność zmiany dzielnicy zamieszkania lub samego miasta - powodów może być wiele. Jeżeli dysponujemy gotówką, nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić nowy większy lub mniejszy — w zależności od potrzeb — lokal. Niewielu z nas jednak może sobie pozwolić na taki luksus. Rozwiązaniem w takiej sytuacji staje się zamiana mieszkania. Jeżeli uda nam się znaleźć osobę, która dysponuje odpowiednim dla nas lokalem, możemy dokonać zamiany.

Wraz z nowym rokiem Wspólnota Samorządowa „Nowe Miasto” będzie wspierała mieszkańców we wspólnych zamianach lokali. Koordynatorem przedsięwzięcia ze strony Rady jest Stanisława Stelmachowska - wiceprzewodnicząca jednostki.
- Nasza działalność ma za zadanie wspierać społeczność lokalną miasta. Z pewnością nasze działania nie będą kolidowały z pracą Wałbrzyskiego Biura Obrotu Lokalami, a wręcz go wspierały. Z różnych przyczyn mieszkańcy nie szukają zamiany mieszkania, tłumacząc się tym, że „nie mają na to czasu”, „nie wierzą w to, że im się uda”, nie mają wiedzy na temat działalności Biura Obrotu Lokalami, bądź po prostu łudzą się czekając na pomoc w tej kwestii, licząc, że sama do nich dotrze. Często taka sytuacja doprowadza do zadłużenia mieszkania, które w późniejszym czasie jest o wiele trudniej zamienić na inne – mówi Dariusz Mrozicki, przewodniczący RWS „Nowe Miasto”.
Pomoc będzie polegała na umieszczaniu ofert zamiany mieszkania na stronie www.rws.walbrzych.pl oraz w specjalnie przygotowanej na ten cel dużej gablocie znajdującej się w budynku przy ul. Piłsudskiego 102, gdzie mieści się siedziba RWS „Nowe Miasto”.

- Ponadto w ramach zgłoszeń ze strony mieszkańców oraz Wspólnot Mieszkaniowych, którzy tak naprawdę doskonale wiedzą, kto nie radzi sobie z ciężarem utrzymania swojego lokalu, bądź po prostu poszukuje zamiany lokalu, będziemy odwiedzać osobiście wskazanych potencjalnych lokatorów, proponując im wspólną zamianę lokali. Ten sposób bezpośredniego kontaktu będzie najbardziej skuteczny w naszej akcji wspierającej uzyskanie wytęsknionego lokalu – podkreśla Dariusz Mrozicki przewodniczący Wspólnoty.

Szanowni Państwo może czas najwyższy pomyśleć o zamianie lub pomóc osobie, która na taką zamianę oczekuje zgłaszając ją do Rady Wspólnoty Samorządowej „Nowe Miasto” już dziś telefonicznie pod numerem 74 665 53 58 (automatyczna sekretarka czynna całą dobę), w każdy czwartek od 17:00 do 19:00 lub elektronicznie na e-mail: rws.nowemiasto@um.walbrzych.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group