Piątek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3565
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mikołaj po góralsku w filharmonii

Poniedziałek, 29 listopada 2010, 13:25
Aktualizacja: 13:25
Autor: Sven
Wałbrzych: Mikołaj po góralsku w filharmonii
Fot. organizatorzy
Mimo że jeszcze listopad, to zima już dała o sobie znać. A jak zima, to Mikołaj i Boże Narodzenie. Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu pamięta w tym czasie o najmłodszych.

W poniedziałek, 6 grudnia, salę filharmonii wypełnią dzieci z wałbrzyskich przedszkoli i podstawówek. Pretekstem będzie koncert pt. „Muzyczna Gwiazdka u Górali”.

Zabawę poprowadzi zespół „Janicki”. Jego lider muzyk-klarnecista Filharmonii Sudeckiej, Jarosław Janik opowie o góralskich tradycjach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Będzie o tym, jak górale spędzają święta, jakie śpiewają kolędy, w co się bawią góralskie dzieci. Zabawę i naukę o zwyczajach z innych stron umilą słodkie przysmaki, przygotowane specjalnie na tę okazję.

Gospodarze imprezy zespół „Janicki” pochodzi z Czarnego Boru. Silne przywiązanie do rodzinnych tradycji z Podhala doprowadziło do założenia zespołu. „Janicki” z powodzeniem występują na wielu imprezach folklorystycznych, za każdym razem wzbudzając duże zainteresowanie i gorące przyjęcie ze strony publiczności. Zapowiada się dobra zabawa na scenie Filharmonii Sudeckiej.

Czasu zostało coraz mniej, ale wciąż jeszcze istnieje możliwość zorganizowania imprezy dla szkół, przedszkoli i firm. Wszelkich informacji udziela Filharmonia Sudecka pod numerem telefonu: 74/ 842 32 87 oraz adresem: o_koziatek@filharmonia-sudecka.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group