Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 2533
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Milionowe dofinansowanie na kanalizację

Piątek, 9 maja 2014, 10:45
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:43
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Milionowe dofinansowanie na kanalizację
Fot. UG Czarny Bór
Mieszkańcy Osiedla Skalników w Czarnym Borze będą mieli nową kanalizację sanitarną i deszczową.

5 maja w Łagiewnikach Gmina Czarny Bór reprezentowana przez wójta – Adama Góreckiego zawarła umowę z przedstawicielem Samorządu Województwa Dolnośląskiego Włodzimierzem Chleboszem – członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego na realizację zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej, deszczowej przy ul. Skalników oraz przebudowa ujęcia wody w Czarnym Borze”.

Umowa została podpisana w ramach działania finansowanego przez UE z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego PROW na lata 2007-2013”. Zadanie opiewa w sumie na kwotę ok. 2,5 mln zł, a wartość dofinansowania wyniesie ok. 1 mln zł.

Inwestycja będzie realizowana w latach 2014-2015 i poprawi funkcjonowanie sieci kanalizacyjnej rozwiązując problem, z którym mieszkańcy Osiedla Skalników borykają się od wielu lat. W ramach tego zadania zostanie odbudowana nawierzchnia drogowa, wykonane miejsca parkingowe oraz chodniki. Przebudowa ujęcia wody stanowi krok ku uniezależnieniu się gminy i polepszy zaopatrzenie w wodę w jej własnym zakresie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group