Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 3054
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Miliony na rozwój

Środa, 25 września 2019, 7:25
Aktualizacja: Czwartek, 26 września 2019, 12:22
Autor: red
REGION: Miliony na rozwój
Fot. użyczone
Do 10 mln złotych na rozwój infrastruktury mogą pozyskać samorządy w ramach funduszu pożyczkowego Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Atrakcyjne warunki spłaty i ograniczenie formalności wyposażą JST w dodatkowy instrument wsparcia inwestycji w regionie. Otwarcie naboru do funduszu pożyczkowego ogłosiła w siedzibie strefy Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii.

- Polska w międzynarodowym rankingu plasuje się na drugim miejscu w Unii Europejskiej pod względem atrakcyjności lokowania inwestycji. Jednym z głównych oczekiwań inwestorów jest odpowiednio przygotowany grunt. Zarząd wałbrzyskiej strefy, jednej z najprężniej funkcjonujących stref w Polsce, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Propozycja pożyczek, którą kilka miesięcy temu przedstawił w naszym ministerstwie, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Cieszę się, że możemy dziś zakomunikować samorządom tę dobrą wiadomość – podkreślała podczas konferencji Minister Emilewicz.

Program skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego znajdujących się w obszarze działania wałbrzyskiej strefy (30 powiatów w województwie dolnośląskim, opolskim i wielkopolskim).

- W ramach funduszu JST mogą pozyskać od 200 tys. do 10 mln złotych na realizację zadań infrastrukturalnych podnoszących ich atrakcyjność inwestycyjną. Okres spłaty pożyczek wynosi od 12 do 120 miesięcy. Fundusz charakteryzuje się atrakcyjnym, w stosunku do komercyjnych pożyczek, oprocentowaniem, mniej dokuczliwą formą zabezpieczeń oraz ograniczeniem formalności. WSSE nie będzie pobierać także prowizji oraz dodatkowych opłat manipulacyjnych – wymieniał Kamil Zieliński, wiceprezes wałbrzyskiej strefy.

Szczegółowe informacje dotyczące funduszu oraz wnioski aplikacyjne znajdują się na stronie www.invest-park.com.pl. Program jest jednym z elementów strategii WSSE wpisującej się w Plan Rozwoju Inwestycji. Zakłada on m.in. eliminację barier infrastrukturalnych występujących na obszarze zarządzanym przez WSSE. Jego realizacja wpłynąć ma na rozwój społeczno-gospodarczy Polski.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group