Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5413
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Minersi nie są rozpieszczani

Piątek, 9 września 2022, 10:41
Aktualizacja: 12:05
Autor: red
Wałbrzych: Minersi nie są rozpieszczani
Fot. archiwum
Prezentujemy stanowisko Miners Wałbrzych w sprawie obiektów Aqua Zdrój.

"Prawdą jest, że od samego początku istnienia drużyny futbolu amerykańskiego Miners Wałbrzych, byliśmy solą w oku wałbrzyskim drużynom piłki kopanej. O braku możliwości korzystania z obiektów Aqua Zdrój przez naszą drużynę Miners Wałbrzych. Według pierwszych powiadomień od spółki, powód był taki, że nowo wyremontowany obiekt w gwarancji ma zapisane, że nie można na nim uprawiać takich dyscyplin sportowych jak jeździectwo, rzut oszczepem, rugby i futbol amerykański. Dla nas zapis kuriozalny, gdyż naszym zdaniem to zawodnicy piłki nożnej o wiele bardziej niszczą nawierzchnię, bo oprócz tego, że tak jak futboliści biegają w takim samym obuwiu, przewracają się dokładnie tak samo jak futboliści, to do tego jeszcze kopią piłkę bardzo często rwąc murawę, wchodzą "ślizgiem" w nogi przeciwnika, robiąc szramy w nawierzchni itp. W futbolu amerykańskim piłka w znakomitej większości jest w rękach zawodników, a styczność z murawą ma tylko na początku zagrywki, gdy sędzia położy ją na linii wznowienia i gdy nie złapana przez skrzydłowego odbija się od murawy. W zeszłym roku po protestach drużyny Górnik Wałbrzych, przed naszym meczem na murawę zostali zaproszeni przedstawiciele tej drużyny i pracownicy Aqua Zdrój. Ta gromadka ludzi przeszła się po boisku głównym i zostały odnotowane i sfotografowane wszystkie uszkodzenia naturalnej murawy. Zostało to też uczynione po meczu ligowym futbolu amerykańskiego. Konkluzją tego było stwierdzenie nieznacznych uszkodzeń murawy, dużo mniejszych niż po meczu piłki nożnej. Powstał spisany raport, który niestety z racji, że dla środowiska piłkarskiego był niewygodny, po prostu zaginął.

Po informacji tuż przed sezonem zasadniczym o niemożliwości rozgrywania meczy na obiektach Aqua Zdrój i z braku możliwości rozegrania spotkań na innych obiektach w Wałbrzychu, które zawłaszczyły sobie lokalne kluby piłkarskie, udaliśmy się do sąsiedniej gminy Stare Bogaczowice, gdzie przyjęli nas z dużą życzliwością, zrozumieniem i zainteresowaniem. Wynikiem tego było spotkanie, które drużyna Miners Wałbrzych wygrała 62:0 z drużyną Renegades Świdnica i tym samym zajęła pierwsze miejsce w grupie. Następstwem tego meczu było spotkanie w magistracie z Panem Prezydentem dr Romanem Szełemejem, z Panią Wiceprezydent Sylwią Bielawską, przedstawicielami magistratu i przedstawicielami spółki Aqua Zdrój. Na spotkaniu zostało wyjaśnionych wiele spraw, w tym także gwarancji na obiekt, zostały przekazane nam zapewnienia o wszelkiej pomocy w przygotowaniu następnego spotkania, które odbędzie się 11 września o godzinie 14:00 na obiekcie przy ul. Kusocińskiego na Piaskowej Górze, a także o przekazaniu drużynie Miners Wałbrzych opieki i patronatu nad tym obiektem w nadchodzących latach. Ze swojej strony od razu pragniemy poinformować, że nie będziemy zawłaszczać obiektu tylko dla siebie, a obecni użytkownicy korzystający z tego obiektu będą bardzo mile widziani i dołożymy wszelkich starań, aby nasze treningi i rozgrywki nie kolidowały z zajęciami szkółek piłkarskich i rozgrywanych tam spotkaniach, a także podejmiemy współpracę w celu dalszej rozbudowy infrastruktury boiska.

Rzeczywistość jednak okazała się zgoła inna niż zapewnienia. Z przyczyn niezależnych od magistratu nie udało się wynająć kontenerów na szatnie i prysznice. Natomiast udostępnione będą szatnie w oddalonym o 1,5 km od stadionu IV Liceum Ogólnokształcącym, a zawodnicy będą wożeni podstawionym specjalnie do tego celu autobusem. Jak na razie nic nie wiadomo o obiecanych trybunach. Niestety spółka Aqua Zdrój nie użyczy miastu nagłośnienia, które jest dość istotne na meczu futbolu amerykańskiego. Z racji, że na nasze spotkania ciągle przychodzą nowi kibice i nie do końca znają wszystkie zasady, speaker podczas trwania spotkania wyjaśnia zasady i sytuacje na boisku. Istotne jest to, że pracownicy magistratu lub spółki przyjadą na Piaskową Górę i wymalują linie na boisku.

Z jednej strony cieszymy się, że być może dostaniemy pod patronat obiekt i magistrat stara się nam pomagać w tym względzie, z drugiej jednak jesteśmy zmartwieni tym, że aby nie przeszkadzać obecnym użytkownikom, nasze treningi odbywać się będą już w tej chwili po zmierzchu a oświetlenie na obiekcie póki co jest skierowane na bieżnię i właściwie nie sięga na murawę".

Pozdrawiam
Damian Ziętkowski

Twoja reakcja na artykuł?

2
14%
Cieszy
7
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
14%
Smuci
0
0%
Złości
3
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group