Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2650
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Minimalizują zagrożenie w Jedlinie

Piątek, 13 marca 2020, 13:30
Aktualizacja: Sobota, 14 marca 2020, 8:58
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Minimalizują zagrożenie w Jedlinie
Fot. red
Na posiedzeniu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Jedlinie–Zdroju w sprawie zminimalizowania zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa podjęte zostały pewne ustalenia.

1. Od dnia 16 do 25 marca br. (włącznie) Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Jedlinie-Zdroju będzie zamknięty. Kontakt z rodzicami odbywał się będzie drogą elektroniczną poprzez e-dziennik. Nauczyciele będą tą drogą komunikować się także z uczniami i przekazywać im informacje, zadania, a także udzielać wszelkich wyjaśnień.

2. Od 16 do 25 marca br. (włącznie) Żłobek Miejski w Jedlinie-Zdroju będzie nieczynny. Kontakt z Dyrekcją Żłobka odbywa się drogą SMS.

3. Od 16 do 25 marca br. (włącznie) Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety w Jedlinie-Zdroju będzie nieczynne.

Rodzice sprawujący opiekę nad dziećmi do lat 8 w okresie zamknięcia placówek mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku pielęgnacyjnego. Więcej informacji na stronie www.zus.pl

4. Od 12 do 25 marca br. działalność Centrum Kultury i Biblioteki w Jedlinie-Zdroju zostaje zawieszona. Wszystkie zajęcia odbywające w Centrum Kultury zostają odwołane, a planowane większe imprezy i spotkania zostaną przeniesione na inny termin.

5. Wszelkie obiekty sportowo-rekreacyjne zostają wyłączone z użytkowania dla trenujących i korzystających do odwołania.

6. Dbając o zdrowie nas wszystkich apeluję o ograniczenie wizyt w Urzędzie Miasta i Ośrodku Pomocy Społecznej. Do dnia 25 marca br. Urząd Miasta i Ośrodek Pomocy Społecznej będzie czynny dla klientów w godz. 8,00-14,00. Osoby odwiedzające instytucję będą przyjmowane pojedynczo. Powinny być zdrowe i stosować się do zaleceń Urzędu.

Zachęcam, aby wszelkie sprawy załatwiać telefonicznie, elektronicznie lub korespondencyjnie, a jedynie w sytuacjach tego wymagających do osobistego stawiennictwa.

W celu uzyskania informacji proszę dzwonić do Urzędu Miasta pod numer: (74) 8455 215 lub 74 84 55 216, fax: (74) 85 10 980, e-mail: urzad@jedlinazdroj.eu

7. Posiłki wydawane przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Jedlinie-Zdroju będą wydawane z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa w wyodrębnionym pomieszczeniu. Proszę o stosowanie się do zaleceń pracowników.

8. Prosimy o otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o obniżonej odporności. W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach.

Zaleca się odwołanie spotkań integracyjnych w klubach seniorów i innych stowarzyszeniach, mających miejsce spotkań w Centrum Kultury.

Apeluję o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych i profesjonalistów medycznych oraz śledzenie komunikatów na stronach naszych instytucji, oraz w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus lub dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.

Leszek Orpel
Burmistrz Miasta Jedlina-Zdrój

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
33%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group