Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 4089
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Minister Michał Boni z wizytą w Jedlinie–Zdroju

Wiadomości: REGION, Jedlina Zdrój
Poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 16:19
Aktualizacja: 22:57
Autor: PAW
Fot. Robert Bajek
Dziś w Jedlinie Zdroju gościł Minister Cyfryzacji i Administracji – Michał Boni. Jego wizyta w naszym regionie nie była dziełem przypadku. Właśnie od dziś na terenie części województwa dolnośląskiego uruchomiony został telewizyjny sygnał cyfrowy.

Michał Boni przebywał z wizytą w Jedlinie Zdroju, gdzie dokonał uruchomienia telewizyjnego sygnału cyfrowego. Stacja, która to umożliwia, znajduje się właśnie w Jedlinie Zdroju . Jak zaznaczył minister Michał Boni, pojawienie się cyfrowej telewizji jest wielkim technologicznym sukcesem.

Cyfryzacja naziemnej telewizji to zastąpienie przestarzałej techniki nadawania analogowego nowoczesną technologią cyfrową. By odbierać cyfrową telewizję naziemną należy mieć telewizor z wbudowanym tunerem MPEG- 4. W odbiornikach starszego typu należy podłączyć dekoder. Naziemna telewizja cyfrowa oznacza lepszą jakość nadawanych programów. W naszym regionie uruchomienie cyfrowej telewizji oznacza zmiany dla mieszkańców kilku gmin, a mianowicie: Głuszycy, Jedliny-Zdroju, Mieroszowa, Starych Bogaczowic, Szczawna-Zdroju i Walimia.

W Wałbrzychu taka zmiana dojdzie do skutku 23 lipca. Wtedy zostanie wyłączony ostatni sygnał analogowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group