Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2554
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mistrzostwa Polski Młodych Koni w Powożeniu Zaprzęgami za nami

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 18 września 2014, 14:45
Aktualizacja: 14:46
Autor: PAW
Fot. użyczone
W miniony weekend – 12–14 września – w Ośrodku Sportów Konnych w Kwiekach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodych Koni w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi.

Czołowe miejsca na zawodach należały do zawodnika Stada Ogierów w Książu - Bartłomieja Kwiatka.

Kwiatek powoził końmi we wszystkich kategoriach wiekowych – 4-letnim ogierem Rodos, 5-letnią Frezją i 6-letnią Lawendą. Wszystkie konie są rasy śląskiej, a hodowcą jest Stado Ogierów w Książu.

4-letni Rodos najlepiej oceniony został w próbie maratonu. Przez całe zawody pokazał równą formę i zadatki na dobrego konia zaprzęgowego. Ostatecznie po trzech próbach został wicemistrzem Koni Czteroletnich

5-letnia Frezja, własności Grzegorza Świątka, to córka odnoszącego na zaprzęgowej arenie międzynarodowej, ogiera Regiment. Zachwyciła komisję sędziowską i zgromadzoną publiczność od samego początku. Jest koniem zaawansowanym w trening, który pokazał ogromną równowagę, chęć do ciągnięcia bryczki oraz niesamowicie efektowny ruch w kłusie. Mimo 5 lat pokazała ogromną dojrzałość i ogromny potencjał na przyszłość. Ostatecznie Frezja została Mistrzynią Koni Pięcioletnich.

6-letnia Lawenda - półsiostra ogiera Lokan, która w zeszłym roku zdobyła tytuł Mistrzyni 5-latków i tym razem pokazała się z bardzo dobrej strony. Wygrała konkurs ujeżdżenia i zręczności, a w próbie maratonu była 2. Zadziwiała lekkością w ruchu oraz ogromną chęcią do pracy. Po trzech próbach została Mistrzynią Polski Koni Sześcioletnich.

Po raz kolejny Stado Ogierów w Książu pokazało, że hodowla koni śląskich, poparta odpowiednim treningiem i dobrą prezentacją na zawodach przez Bartka Kwiatka, daje efekty i zmierza w prawidłowym kierunku. Konie zaprezentowane na MPMK w Kwiekach na pewno oglądać będziemy w niedalekiej przyszłości na arenie międzynarodowej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group