Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2503
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mistrzostwa Polski w Biathlonie Letnim odbędą się za parę dni w Czarnym Borze

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Poniedziałek, 24 czerwca 2013, 6:20
Autor: PAW
Fot. PAW
Duże sportowe wydarzenie odbędzie się w dniach 27–30 czerwca w naszym regionie. Na stadionie w Czarnym Borze najlepsi w kraju biathloniści będą rywalizować w Mistrzostwach Polski.

Letnia odmiana biathlonu jest mniej popularna od biathlonu zimowego, ale cała krajowa czołówka przyjedzie do Czarnego Boru, by rywalizować o krajowy prymat.
- Chcemy zachęcić mieszkańców Wałbrzycha i okolic, by przyjechali do Czarnego Boru i obejrzeli w akcji największe gwiazdy z Krystyną Pałką, Magdaleną Gwizdoń i Moniką Hojnisz na czele – mówi Jerzy Szyda, wieloletni trener biathlonu. – Są to największe w Polsce zawody. Wystartuje ponad 200 zawodników w różnych kategoriach wiekowych i emocji na pewno nie zabraknie.

Nad tym, by impreza się udała, czuwa wójt gminy Adam Górecki. Przygotowanie tras i obiektu do tak dużego sportowego wydarzenia nie było wcale łatwym zadaniem.
- Idea narodziła się we wrześniu ubiegłego roku, a w kwietniu tego roku dostaliśmy potwierdzenie, że otrzymaliśmy organizację Mistrzostw – mówi Górecki. – Podjęliśmy się tego zadania, bo mamy wieloletnie tradycje w biathlonie i wspaniałą młodzież, która być może w niedalekiej przyszłości będzie reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich.

Obfite opady deszczu i gradu spowodowały, że prace przy tworzeniu tras były utrudnione, ale organizatorzy stanęli na wysokości zadania i można powiedzieć, że obiekt czeka na biathlonistów. Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego - Jerzy Tutaj - jest zdania, że Czarny Bór mógłby stać się centrum sportu biathlonowego na Dolnym Śląsku,.
- Rozmawiamy o tym, by stworzyć tu takie centrum – mówi Jerzy Tutaj. – To ważne, by w tej części Dolnego Śląska organizować duże imprezy, a potencjał w gminie jest ogromny.

Zdaniem starosty Józefa Piksy, gmina Czarny Bór jest najbardziej usportowioną gminą w powiecie wałbrzyskim.
- Czarny Bór ma najlepiej rozwinięty sport w naszym powiecie. Inni mogą im pozazdrościć – mówi Piksa. – Mają wspaniałe osiągnięcia i tu nakłady finansowe na sport są spore.

W czwartek 27 czerwca odbędą się oficjalne treningi. W piątek 28 czerwca zawodnicy będą rywalizować w biegu masowym oraz w biegach sztafetowych. Sobota to czas biegów indywidualnych, a w niedzielę 30 czerwca biathloniści powalczą w biegach sprinterskich.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group