Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1575
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mistrzowie Głuszyckiego EURO 2012 wyłonieni

Wiadomości: Region
Sobota, 7 lipca 2012, 15:48
Aktualizacja: 16:02
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
30 czerwca 2012 w niemal tropikalnych warunkach, rozegrano na boisku Orlika organizowany przez Centrum Kultury – MBP Turniej Piłkarski o tytuł „Mistrza Głuszyckiego EURO 2012″. Z nieba lał się żar, na termometrach 30 stopni w cieniu, a na boisku trwała zażarta męska, ale w duchu fair play, batalia o zwycięstwo. W zawodach brało udział osiem drużyn, które obok nazw własnych, przyjęły w drodze losowania, nazwy państw występujących w EURO 2012.

Drużyna „FC Głuszyca” reprezentowała Holandię, „YOGA BONITO” wylosowała Danię, Anglików grała drużyna „ŁUKASIERY”, a Chorwację „KAMIENIARZE”. Zespół „DB” uchodzący za jednego z faworytów turnieju wystąpił pod szyldem Niemiec. Do faworytów zaliczano również Portugalię czyli drużynę „DOLNA SQAD”, Włochów reprezentowanych przez ekipę „ZAWSZE RAZEM”, oraz „STARĄ GWARDIĘ”, która wystąpiła w roli Hiszpanii. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach, każda miała do rozegrania trzy mecze.

Dwie pierwsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinału. Dużą niespodziankę w grupie A sprawiła Dania, wygrywając 3:2 z faworytem do medalu, drużyną Niemiec („DB”),eliminując ich tym samym z dalszych rozgrywek. Otworzyło to drogę do półfinału Chorwacji. Z pierwszego miejsca w grupie A do półfinału weszła Portugalia („DOLNA SQUAD”), która nie przegrała żadnego meczu w grupie. Bez niespodzianek obyło się w grupie B. Włosi („ZAWSZE RAZEM”) i Hiszpania („STARA GWARDIA”) mieli łatwiejszą drogę do półfinałów. Obie drużyny bez problemów pokonały Holandię („FC Głuszyca”) i Anglię („ŁUKASIERY”), a w bezpośrednim pojedynku między sobą górą był zespół Włoski („ZAWSZE RAZEM”) i to oni zajęli pierwsze miejsce w grupie B.

Niesamowicie ambitny bój stoczyły w walce o finał drużyny Portugalii i Hiszpanii. Uporu, zaangażowania, woli walki, mogliby zawodnikom tych drużyn pozazdrościć reprezentanci Polski. Długo mimo wspaniałych akcji z obu stron utrzymywał się wynik bezbramkowy. W końcówce meczu piłka uderzona przez Łukasza Bielawskiego (Hiszpania), mimo efektownej robinsonady Rafała Steciuka ,ugrzęzła w siatce portugalskiej bramki. Po stracie gola zawodnicy Portugalii z ogromną determinacją zaatakowali bramkę rywala, jednakże mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Hiszpanii. Nie mniej zacięty i interesujący był drugi półfinał, w którym Chorwacja i Włochy stworzyły bardzo dobre i emocjonujące widowisko zakończone zwycięstwem Włoch 3:1. W walce o trzecie miejsce, zmęczona meczem z Włochami, pozbawiona zawodników rezerwowych Chorwacja uległa Portugalii. W finale po błyskotliwych akcjach z obu stron, po widowiskowych paradach bramkarzy i niezwykłej determinacji w obronie, jeden błąd zawodników Hiszpanii został wykorzystany przez Włochów, którzy wygrywając 1:0 zdobyli tytuł MISTRZA GŁUSZYCY 2012.

Trzem najlepszym drużynom wręczono puchary, a zawodników udekorowano złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami. Ponadto nagrody rzeczowe otrzymali:

Król strzelców - Łukasz Kala

Najlepszy bramkarz - Michał Sadyś

Najlepszy obrońca - Mateusz Trojak

Zawodnik z największą ilością asyst - Mateusz Kałwak

Najwszechstronniejszy zawodnik – Abit Helmi

Za wyśmienite parady i obronę trzech rzutów karnych nagrodą rzeczowo uhonorowano Kacpra Majchrowskiego.
Najlepsze drużyny grały w składzie:

I miejsce – „ZAWSZE RAZEM” (Włochy): Łukasz Samiec, Michał Krzeczowski, Marcin Michnicki, Abit Helmi,Jarek Piątek, Kamil Berger, Daniel Kucharski, Maciek Michnicki, Michał Sadyś

II miejsce – „STARA GWARDIA” (Hiszpania): Andrzej Bielawski, Rafał Telenga, Tadeusz Korba, Łukasz Kalka, Łukasz Bielawski, Łukasz Kwiatkowski, Mateusz Kałwak, Adrian Telenga, Krzysztof Krzemiński

III miejsce – „DOLNA SQUAD” (Portugalia): Krzysztof Rzeczkowski, Łukasz Kamiński, Miłosz Trojak, Mateusz Trojak, Mateusz Libecki, Łukasz Krzeczowski, Rafał Steciuk

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group