Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3674
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Mistrzowie ortografii

Poniedziałek, 2 marca 2020, 6:35
Aktualizacja: Wtorek, 3 marca 2020, 8:34
Autor: red
powiat wałbrzyski: Mistrzowie ortografii
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Pod patronatem honorowym Starosty Wałbrzyskiego Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz Burmistrza Głuszycy Romana Głoda odbył się konkurs ortograficzny pt. VIII Dyktando Miejskie w Głuszycy, zorganizowany przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Otwarcia konkursu dokonała Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Iwona Frankowska, która również brała udział w pracach komisji konkursowej.

Do konkursu zgłosiło się 27 osób, w tym 9 w wieku do 18 roku życia między innymi z Głuszycy, Jedliny, Mieroszowa, Boguszowa – Gorc i innych miejscowości Powiatu Wałbrzyskiego
Komisja konkursowa składała się z n/w osób:
- Pani Marta Borowiec
- Pani Aneta Kalenik
- Pani Ewelina Kamińska – Sawicka
- Pani Jadwiga Paprota
- Pani Bożena Waliszewska
- Pani Renata Sokołowska

Autorem i narratorem treści dyktanda była Pani Kamila Mitek z Legnicy pisarka, absolwentka lingwistyki stosowanej i psychologii.

W międzyczasie trwania konkursu mali wykonawcy z grupy „Motylki”, „Gwiazduchy” i „Piruecik” pod kierownictwem choreografa Jadwigi Kostkiewicz – Schwebs zaprezentowali wspaniały pokaz tańca od klasyki po Hip-Hop, owacjom nie było końca.

Po sprawdzeniu prac Komisja konkursowa podała oficjalne wyniki:
III miejsce z ilością punktów 193 (200 możliwych) zajęła Małgorzata Mołda;
II miejsce z ilością punktów 194 (200 możliwych) zajęła Beata Mołda;
Nagrodę dla najlepszego uczestnika w kategorii do 18 roku życia otrzymała Małgorzata Mołda z ilością punktów 193 (200 możliwych).
Spośród wszystkich uczestników VIII Dyktanda Miejskiego w Głuszycy największą ilość punktów 195 (200 możliwych) uzyskała mieszkanka Mieroszowa Anna Słota otrzymując tym samym tytuł: MISTRZ ORTOGRAFII 2020.

Nagrody dla zwycięzców oraz uczestników VII Dyktanda Miejskiego w Głuszycy wręczyli Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Iwona Frankowska, Zastępca Burmistrza Głuszycy Grzegorz Szymański oraz Dyrektor Centrum Kultury – Biblioteki Miejskiej w Głuszycy Sabina Jelewska.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group