Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 4286
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boguszów-Gorce: Mistrzyni u Burmistrza

Piątek, 18 września 2020, 10:29
Autor: PAW
Boguszów-Gorce: Mistrzyni u Burmistrza
Fot. Gmina Miasto Boguszów–Gorce
Pełniący Obowiązki Burmistrza Miasta Boguszowa – Gorc Krzysztof Kumorek, gościł w ratuszu boguszowiankę Nicole Jochym, która w tym roku, dokładnie 1 sierpnia 2020 r. stanęła na podium za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorek w siatkówce plażowej.

Podczas rozmowy Burmistrz pogratulował osiągniętych sukcesów sportowych, a także życzył wytrwałości i szczęścia w zdobywaniu kolejnych cennych doświadczeń w piłce siatkowej oraz realizacji wszelkich planów.

Jest to kolejne spotkanie Pełniącego Obowiązki Burmistrza Miasta Boguszowa – Gorc Krzysztofa Kumorka z utalentowaną sportowo boguszowską młodzieżą. Owocem tych spotkań jest powstający projekt uchwały w sprawie określenia zasad i trybu przyznawania nagród dla sportowców. Wszystko po to, aby w przyszłym roku podobne spotkania miały już zupełnie nowy, adekwatny do sportowych osiągnięć, wymiar.

Piłkę nauczyła ją odbijać w domu mama. Dopiero wtedy dostała zgodę na rozpoczęcie treningów w piłce siatkowej. W wieku 11 lat wstąpiła w szeregi Klubu MKS Chełmiec Wałbrzych, gdzie trafiła pod skrzydła trenera Mieczysława Strameckiego. Z klubem jeździła na zawody zarówno młodziczek jak i kadetek i juniorek. W I klasie Gimnazjum rozpoczęła intensywne treningi w AZS AWF Wrocław. Do Wrocławia dojeżdżała przez dwa lata, trzy razy w tygodniu. Powoływanie na zgrupowania kadry Dolnego Śląska przyniosło pierwsze siatkarskie sukcesy. W 2015 roku Nicole Jochym zajęłą III miejsce na Turnieju Nadziei Olimpijskich w Spale. Po tym niemałym sukcesie została zaproszona do Spały, do NLO SMS PZPS w Spale, do Kadry Polskich Kadetek i Juniorek w siatkówce plażowej, co wiązało się z możliwością trenowania na piasku przez trzy lata. N a kolejne sukcesy nie trzeba było długo czekać. W I klesie liceum zdobyła IV miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetek, klasa II – II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek, III klasa i I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek – 1 sierpnia 2020 r. Po tym sukcesie wróciła na halę do Klubu, w którym się wychowała, MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych.

Na pytanie, z jakimi problemami zmaga się boguszowska sportowo utalentowana młodzież Nicole odpowiedziała:
- Największym problemem jest brak sponsorów i wsparcia finansowego dla młodych, dobrze się zapowiadających sportowców, szczególnie w tych dziedzinach niszowych. Sukces sportowy zawdzięczam swoim rodzicom. To oni wspierali mnie finansowo, poświęcali swój czas i energię. Serdecznie im za to dziękuję.

Twoja reakcja na artykuł?

9
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group