Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 3664
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: MKS wraca na boisko

Piątek, 10 kwietnia 2020, 8:18
Aktualizacja: 8:20
Autor: PAW
Szczawno-Zdrój: MKS wraca na boisko
Fot. organizatorzy
MKS Szczawno–Zdrój wraca na boisko, jednak nie to trawiaste, tylko wirtualne. Klub ze Szczawna–Zdroju weźmie bowiem udział w ogólnopolskim turnieju gry FIFA 20, który dla klubów z niższych lig (od IV ligi do B–klasy) zorganizuje warszawski klub PKS Radość.

Turniej zorganizowany zostanie na dwóch platformach – PS4 i Xbox One. Mineralni zgłosili chęć gry na obu konsolach. W turnieju wezmą udział 32 zespoły, po 16 na każdą z konsol. Pierwsza kolejka rozegrana zostanie w piątek 10 kwietnia, natomiast losowanie drużyn jakimi przyjdzie rywalizować zawodnikom zapowiedziane jest na godzinę 13:00 w dniu 9 kwietnia, na Fanpegu organizatorów, czyli drużyny PKS Radość. Co ciekawe zawodnicy rywalizować będą zespołami z Ekstraklasy, jednak z ujednoliconymi umiejętnościami wszystkich zawodników do 85. Ma to na celu wyrównać szanse wszystkich zespołów biorących udział w zabawie, której partnerem jest firma bukmacherska ForBet, znana w całym kraju.

Jako swoich głównych reprezentantów, MKS wystawił Michała „Wiadera” Wiadernego oraz Tobiasza Skurę. Pierwszy z nich, ma 12 lat, jednak pomimo bardzo młodego wieku, wie, jak grać i zwyciężać w FIFĘ. Michał w lutym tego roku, zajął bowiem 2 miejsce w turnieju FIFY w Dzierżoniowie, który organizował E-sport dla każdego, ściśle współpracujący z zespołem z uzdrowiska. Warto zaznaczyć, że w tym turnieju, nie było podziału na kategorie wiekowe, więc tym większe brawa należą się Wiaderowi. MKS widzi potencjał w tym młodym zawodniku, dlatego bez wachania wystawia go jako swojego reprezentanta na konsoli PS4 w tym prestiżowym turnieju.

Drugim z reprezentantów będzie 21 letni Tobiasz Skura, który swoje miejsce w drużynie MKS-u wywalczył podczas eliminacji do drużyny, które zorganizował klub. Tobiasz zagra w barwach zielono-biało-zielonych na konsoli Xbox One. Do eliminacji oprócz Tobiasza, zgłosiło się jeszcze 11 zawodników, którzy mieli do rozegrania ze sobą mecze każdy z każdym wraz z rewanżami. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się zawodnik o tajemniczym gametagu KDV Strim37v. Za tym nickiem ukrywa się właśnie Tobiasz Skura, który przegrał tylko jeden pojedynek. Tobiasz pomimo zaledwie 21 lat, ma na swoim koncie kilka sukcesów w najpopularniejszej grze sportowej, jaką jest właśnie FIFA. Nic dziwnego, bowiem w FIFĘ gra już od 11 roku życia. Jednym z większych sukcesów Tobiasza, jest wygranie turnieju kwalifikacyjnego online Ekstraklasa Games do ekstraklasowej drużyny Wisła Płock. Niestety, Tobiasz w wewnętrznych eliminacjach przegrał i ostatecznie nie załapał się do drużyny. Na niepowodzeniu Tobiasza zyskał MKS, bowiem na 15 kolejek przywdzieje on trykot Mineralnych. Wspomniane zwycięstwo w turnieju eliminacyjnym online do drużyny z Płocka, to nie jedyny sukces Tobiasza. Zdobył on bowiem także mistrzostwo Ligi VPL z drużyną Blokers w wirtualne kluby w FIFA 19 oraz zajął 2 miejsce w lidze esport notosport. Na co dzień Tobiasz reprezentuje również orgranizację KDV Gaming, więc z pewnością wie, o co chodzi w tej grze.

My jesteśmy dumni z tego, że Tobiasz zdecydował się po pierwsze wziąć udział w eliminacjach i po drugie reprezentować nasz klub w turnieju, którego partnerem jest jeden z największych bukmacherów w kraju. Rezerwowym zawodnikiem na konsolę Xbox One będzie Adam Boruń, który w eliminacjach zajął 2 miejsce.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć naszym reprezentantom powodzenia i trzymać za nich kciuki. Każde zdobyte przez nich punkty, będą nas niezmiernie cieszyć, zwłaszcza, że jest to dla nas pierwszy turniej na arenie e-sportowej.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group