Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 2522
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Mleko kozie dla niemowląt – od kiedy?

Piątek, 26 listopada 2021, 6:34
Autor: TS
Wałbrzych/Kraj: Mleko kozie dla niemowląt – od kiedy?
Fot. użyczone
Mleko kozie stanowi coraz popularniejszą alternatywę dla mleka krowiego. Powszechnie uważa się, że jest ono bezpiecznym wyborem dla dzieci, które nie tolerują białek mleka krowiego. Od kiedy można podawać dziecku mleko kozie i czy rzeczywiście jest ono odpowiednie również dla małych alergików? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Czy mleko kozie jest bezpieczne dla dzieci, które nie tolerują mleka krowiego?

W sytuacjach kiedy u małego dziecka zostanie stwierdzona nietolerancja białek mleka krowiego, wielu rodziców rozważa zastosowanie zamiennika w postaci mleka koziego. Czy to bezpieczny wybór? Prawdą jest, że w mleku kozim znajduje się mniej składników alergizujących, a dodatkowo jest one łatwiej trawione przez organizm dziecka. Nie znaczy to jednak, że świeże mleko kozie stanowi dobry wybór dla małego dziecka. Zwykłe mleko kozie nie jest odpowiednie dla niemowląt ze względu na wysokie stężenie soli mineralnych, które mogą obciążać nerki maluszka. Zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci, nie powinno podawać się świeżego mleka koziego dzieciom do ukończenia 12 miesiąca życia. Bezpiecznym produktem spożywczym dla maluchów jest natomiast specjalne mleko kozie dla niemowląt. Zawiera ono inny zestaw protein, niż produkty bazujące na mleku krowim, a do tego kryją w sobie kompleks składników mineralnych i witamin wspierających organizm małego dziecka. Ze względu na lekkostrawność oraz unikalny, przypominający mleko matki skład, mleka modyfikowane kozie stanowią bezpieczny wybór dla dzieci w pierwszych miesiącach życia, które nie mogą być karmione naturalnie. Mleko kozie dla niemowląt może być również stosowane jako uzupełnienie diety malucha karmionego piersią.

Mleko kozie dla niemowląt – jakie wybrać?

Specjalne mleko kozie dla niemowląt zostało dopasowane do potrzeb żywieniowych maluchów w pierwszym roku życia. Starannie dopracowany skład sprawia, że można je bezpiecznie podawać niemowlętom już od pierwszych dni życia. Stworzone pod okiem pediatrów i specjalistów żywieniowych, mleka początkowe na bazie mleka krowiego stanowią pełnowartościową dietę bogatą w składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju. Sprawdzonymi produktami w tej kategorii jest np. mleko kozie dla niemowląt CapriCare, Holle Bio oraz Holle Organic. Zawarte w tych produktach składniki spełniają wszystkie podstawowe potrzeby żywieniowe niemowląt w określonym przedziale wiekowym i tym samym stanowią bezpieczny zamiennik dla karmienia naturalnego.

Pamiętajmy, że najlepszym wyborem dla każdego dziecka w pierwszym roku życia jest naturalne mleko matki. Produkty zastępcze, takie jak mleko kozie dla niemowląt, należy wprowadzać do diety wyłącznie w przypadku, kiedy maluch nie może być karmiony naturalnie, bądź konieczne jest jego dokarmianie. W takich sytuacjach wybierzmy mleka modyfikowane od zaufanych producentów, które zostały opracowane przy wsparciu pediatrów i specjalistów od żywienia niemowląt.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group