Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5843
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Młody Kopernik – Kuźnią Talentów Sudoku

Środa, 22 maja 2024, 9:27
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Młody Kopernik –  Kuźnią Talentów Sudoku
Fot. użyczone
19 maja Politechnika Wrocławska gościła po raz jedenasty pasjonatów sudoku.

W eliminacjach wzięło udział ponad siedem tysięcy uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych , studentów i osób dorosłych z terenu całej Polski. 100 najlepszych uczestników w czterech kategoriach wiekowych, musiało zmierzyć się w trzech rundach z ciekawymi, często bardzo trudnymi wyzwaniami. Uczniowie Niepublicznej Językowej Szkoły Podstawowej „Młody Kopernik” z Wałbrzycha odnieśli ogromny sukces, gdyż ich uczennica klasy III Marie Łobos została Mistrzynią Dolnego Śląska w kategorii klas 1-3.

Szkołę reprezentowało łącznie 18 uczniów, zajmujących niejednokrotnie miejsca w pierwszej dwudziestce. Są nimi Maria Jastrząbek z kl. III ( 16 miejsce), Sophie Łobos z kl. V ( 17 miejsce), Kacper Kwiatek z kl. VIII (11 miejsce).

Niepubliczna Językowa Szkoła Podstawowa „Młody Kopernik” organizuje od dwóch lat Mistrzostwa Aglomeracji Wałbrzyskiej w Sudoku, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Pomysłodawcą i współtwórcą tego konkursu jest wieloletni nauczyciel matematyki, pasjonat, uczestnik Sudoku oraz prowadzący zajęcia rozwijające uzdolnienia matematyczne uczniów wałbrzyskiej szkoły Pan Dariusz Frąszczak.

„Młody Kopernik” od lat współpracuje także z wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski i Świata w Sudoku i Łamigłówkach panem Piotrem Gdowskim, który prowadzi dla uczniów warsztaty.

Szkoła zaprasza już teraz na III Mistrzostwa Aglomeracji Wałbrzyskiej w Sudoku , które odbędą się w listopadzie 2024r. w siedzibie Językowej Szkoły Podstawowej Młody Kopernik.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group