Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3576
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: Młodzi tenisiści zakończyli sezon

Środa, 21 września 2016, 14:59
Aktualizacja: 15:01
Autor: PAW
Szczawno-Zdrój: Młodzi tenisiści zakończyli sezon
Fot. użyczone
Dobiegł końca jeden z największych w regionie cykli turniejowych Tenis10 dla dzieci Szczawieński Wielki Szlem.

Zawody składały się z czterech osobnych turniejowych spotkań nazwanych na wzór turniejów Wielkiego Szlema: Australian Szczawno, Roland Szczawno, Wimbledon Zdrój oraz US Szczawno. Uczestnicy zbierali punkty w klasyfikacji generalnej, tak aby wyłonić triumfatorów całego cyklu w poszczególnych kategoriach. Cykl zakończył się w miniony weekend ostatnim turniejem US Szczawno.

Tradycyjnie w sobotę rozegrano turnieje czerwonych i pomarańczowych. Tu rywalizacja toczyła się systemem grupowym (4 grupy) w fazie eliminacyjnej, by wyłonić po dwóch zawodników z każdej grupy, którzy trafiali do drabinki ćwierćfinałowej. W kategorii czerwonej najlepszym zawodnikiem US Szczawno został Filip Kołodziej z Lubina, który pokonał w finale Aleksandrę Janiszewską z Wrocławia. Trzecie miejsce pokonując Szymona Adamczyka zapewnił sobie Piotr Pączkowski (obaj Lubin). W kategorii pomarańczowej bezkonkurencyjny kolejny już raz okazał się Krzysztof Szubert z Wrocławia. Drugim zawodnikiem US Szczawno w tej katerorii był Filip Kołodziej (triumfował też w czerwonej) z Lubina, a trzecim Mateusz Mucha z Legnicy .

Po tej rywalizacji podsumowano punkty za wszystkie turnieje i rozdano nagrody w całym cyklu:

kat czerwona:

1 miejsce: Filip Kołodziej
2 miejsce: Szymon Adamczyk
3 miejsce:Aleksandra Janiszewska

kat pomarańczowa:

1 miejsce: Krzysztof Szubert
2 miejsce: Jakub Szubert
3 miejsce: Mateusz Mucha

W niedzielę na starcie pojawili się zieloni. Tutaj do osobnej rywalizacji przystąpili chłopcy i dziewczęta, a ponieważ z powodu kapryśnej aury rywalizacja musiała toczyć się w hali, rywalizowano systemem pucharowym z turniejem pocieszenia. W turnieju dziewcząt pierwsze miejsce zajęła tenisistka KT Szczawno Zdrój Klaudia Owcarz, która pokonała w finale Amelię Stochniał z Wrocławia. Trzecie miejsce zajęła Julia Hoffmann przed Polą Rosiak (obie KT Szczawno). W turnieju pocieszenia najlepsza była Natalia Niemiec z Polanicy. W rywalizacji US Szczawno chłopców triumfował Jan Konieczny (Wrocław), drugi był Filip Kosiński (KT Szczawno), a trzeci Kacper Ponitka (Ostrów Wlkp). W turnieju pocieszenia wygrał Krystian Pniewski ze Świdnicy.

Również i w tej kategorii wyłoniono najlepszych zawodników całego cyklu:

kategoria zielona – dziewczęta:

1 miejsce: Julia Hoffmann
2 miejsce: Aleksandra Mrzygłód
3 miejsce: Klaudia Owcarz

kategoria zielona – chłopcy:

1 miejsce: Kacper Ponitka
2 miejsce: Filip Kosiński
3 miejsce: Jan Konieczny.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group