Opalenica: Młodzicy Górnika przegrywają walkę o brązowy medal Mistrzostw Polski

Niedziela, 12 czerwca 2011, 14:48
Aktualizacja: 0:36
Autor: MDvR
Koszykarze Górnika Wałbrzych zajęli najbardziej nielubiane przez sportowców czwarte miejsce podczas rozgrywanego w Opalenicy turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodzików. W finale pocieszenia ulegliśmy ekipie Pyry Poznań 40:57.

Od początku pojedynku na parkiecie dominowali rywale, którzy pozwolili nam w ciągu pierwszej kwart rzucić zaledwie 2 punkty. Sami zdobyli 15 „oczek” i po dziesięciu minutach prowadzili 15:2. W drugiej odsłonie nasza gra wyglądała już o niebo lepiej, świetny mecz rozgrywał Szymanowski - 26 punktów w całym spotkaniu na 40 całej drużyny. W tej ćwiartce zdobyliśmy 15 „oczek”, rywale jednak jeszcze więcej, bo 18 i do przerwy prowadzili różnicą 16 punktów. Po zmianie stron wałbrzyszanie zaczęli lepiej bronić, a na efekt nie trzeba było długo czekać, wygraliśmy trzecią kwartę 14:8 i była nadzieja na dogonienie przeciwników. W ostatnich dziesięciu minutach do głosu znów doszli zawodnicy ze stolicy Wielkopolski, którzy wygrali tą część gry 16:9, a cały mecz 57:40.

W wielkim finale WKK Wrocław pokonał Polonię Warszawa 43:41.

JKKS Górnik Wałbrzych – Pyra Poznań 40:57 (2:15, 15:18, 14:8, 9:16)

Górnik: Szymanowski (26), Kłyż (4), Krzymiński (4), Szmidt (4), Kołaczyński (2), Jarosiński, Durski, Kaczuga, Sumiński, Krzepina, Kowalski, Jeziorowski