Czytających: 3396

Boguszów-Gorce: Młodziczki Mniszka wreszcie zwycięskie

Środa, 23 listopada 2011, 15:40
Aktualizacja: 15:42
Juniorki Mniszka Boguszów mają za sobą dopiero jeden mecz. W pełni sezonu są za to młodziczki z Boguszowa.

Juniorki Mniszka uległy w Gorzowie miejscowemu AZS-owi aż 35-100. Pierwsza kwarta była wyrównana. Nasze przegrały ją zaledwie 21-24 i nic nie wskazywało, że w kolejnych kwartach zespół z Gorzowa będzie tak zdecydowanie dominował.

AZS PWSZ Gorzów – Mniszek Boguszów 100-35 (24-21, 25-4, 24-3, 27-7)

Mniszek: Iwańczuk 13, Wiktor 10, Szczęsna 4, Tumasz 4, Dobrzyńska 2, Dubarek 2, Kaluch 0, Kuczyńska 0, Rudnicka 0, Ryszewska 0.

6. Szprotavia UKS Jedynka 0 0:0

Młodziczki Mniszka rozegrały kilka meczów. Najpierw przegrały u siebie z Basketem Zgorzelec 47-94. W tym meczu nasze nie miały żadnych szans na zwycięstwo. Od początku zaznaczyła się wyraźna przewaga gości i tak było do końca spotkania. Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasługuje Aleksandra Mazurek, zdobywczyni 15 punktów.

W kolejnym meczu nasze młode koszykarki stoczyły zacięty bój z AZS-em Gorzów. Po dość słabej pierwszej połowie, kiedy Mniszek przegrywał 15-28, w dwóch kolejnych kwartach trwała zacięta rywalizacja. Ostatecznie lepsze okazały się gospodynie, które wygrały 55-44. I znów najskuteczniejszą zawodniczką Mniszka była Mazurek, która zdobyła 15 oczek.

Wreszcie w niedzielę nasze zawodniczki doczekały się pierwszego ligowego zwycięstwa. Mniszek pokonał u siebie MKS MOS Wrocław 59-39. W pierwszej kwarcie nasze koszykarki zdominowały to, co działo się na parkiecie i prowadziły 20-2. Wprawdzie w drugich 10 minutach goście nieco zniwelowali tę różnicę, ale w trzeciej kwarcie znów nasze pokazały klasę. Ostatnie 10 minut to wyrównana gra. Tym razem na słowa pochwały zasługują Natalia Sobina (16 punktów) i, tradycyjnie, Aleksandra Mazurek (14 punktów).

Mniszek Boguszów – Basket Zgorzelec 47-94 (6-20, 7-24, 12-24, 22-26)

Mniszek: Mazurek 15, Hałubek 11, Rogowska 7, Sobina 6, Biała 2, Paulina Kowalczyk 2, Pietrzak 2, Staranowicz 2, Dyc 0, Marika Kowalczyk 0, Lorenz 0, Pawlos 0.

AZS PWSZ Gorzów – Mniszek Boguszów 55-44 (8-5, 20-10, 12-11, 15-18)

Mniszek: Mazurek 15, Hałubek 12, Pietrzak 6, Marika Kowalczyk 4, Paulina Kowalczyk 2, Lorenz 0, Pochmara 0, Rogowska 0, Rudzik 0, Staranowicz 0.

Mniszek Boguszów – MKS MOS Wrocław 59-39 (20-2, 11-15, 15-6, 13-16)

Mniszek: Sobina 16, Mazurek 14, Pawlos 9, Pochmara 5, Biała 4, Hałubek 4, Marika Kowalczyk 4, Lorenz 2, Pietrzak 1, Rogowska 0, Staranowicz 0.