Sobota, 8 maja
Imieniny: Stanisława, Wiktora
Czytających: 2284
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Młodzież oddała krew

Środa, 13 lutego 2013, 10:12
Aktualizacja: Czwartek, 14 lutego 2013, 7:53
Autor: PAW
Wałbrzych: Młodzież oddała krew
Fot. PAW
Dziś kilkudziesięciu młodych wałbrzyszan oddało krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

Dzisiaj rozpoczęła się akcja „Moja krew darem dla innych", która organizowana jest przez Młodzieżową Radę Miasta Wałbrzycha oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

Celem zbiórki jest integracja młodzieży szkolnej poprzez propagowanie i popularyzowanie idei honorowego krwiodawstwa ze szczególnym podkreśleniem bezinteresowności daru krwi. Patronat honorowy nad zbiórką objęła Poseł Agnieszka Kołacz - Leszczyńska.
- Jest to cykliczna akcja organizowana od kilku lat – mówi Adrian Ziątek, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Wałbrzycha. – Podsumowanie akcji nastąpi po wakacjach. Cieszymy się, że zainteresowanie ze strony uczniów jest spore.

Teresa Kamińska z RCKiK w Wałbrzychu podkreśla, że takie akcje mają bardzo duże znaczenie i wpływają na wzrost świadomości wśród młodzieży.
- Jestem bardzo zadowolona, że młodzi ludzie garną się do oddawania krwi. Często zdarzają się sytuacje, że krew chcą oddawać osoby niepełnoletnie i wtedy musimy odmawiać, ale liczba młodych osób, które ukończyły 18 lat i oddają krew jest zadowalając a - mówi Teresa Kamińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group