Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 4011
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Młodzież rozpoczęła wakacyjne zmagania

Piątek, 11 lipca 2014, 17:31
Autor: PAW
Wałbrzych: Młodzież rozpoczęła wakacyjne zmagania
Fot. Aqua Zdrój Wałbrzych
W minioną środę na nowo otwartym boisku przy PSP 15 (Piaskowa Góra) odbył się turniej siatkarskich trójek dziewcząt.

W dwóch kategoriach rywalizowało sześć drużyn – frekwencję nieco zaburzył padający deszcz.

Rozgrywki zdominowały zawodniczki miejscowego Chełmca Wałbrzych, które pod okiem trenera Mieczysława Strameckiego okazały się najlepsze w starszej kategorii (junior). Po bardzo zaciętych pojedynkach najlepsze okazały się zawodniczki Chełmca I przed drugim zespołem tego klubu, a stawkę zamknął bardzo sympatyczny tercet Złotek.

W młodszej kategorii (utra-junior czyli mini siatkówka) najlepsze okazały się „miejscowe” dziewczęta, które praktycznie codziennie sportowo okupują boisko przy PSP 15. Znajomość terenu oraz wsparcie kibiców pozwoliło osiągnąć im mistrzostwo – okazały się lepsze od swoich rówieśniczek z Podzamcza oraz młodszych koleżanek Złotek.

Wyniki:

Turniej 3 siatkarskie:

KATEGORIA JUNIOR:

CHEŁMIEC I – CHEŁMIEC II 2:1 (25:19, 22:25, 15:11)

CHEŁMIEC I – ZŁOTKA 2:0 (25:20, 25:11)

CHEŁMIEC II – ZŁOTKA 2:1 (25:11, 14:26, 15:10)


KLASYFIKACJA:

1. CHEŁMIEC I

2. CHEŁMIEC II

3. ZŁOTKA


ZWYCIĘŻCZYNIE: EWELINA PAWELSKA, PAULINA PAWELSKA, LAURA MARCINIAK


KATEGORIA ULTRA JUNIOR:

PIASKOWA – PODZAMCZE 2:0 (15:10, 15:9)

PIASKOWA – NAJLEPSZE 2:1 (11:15, 15:7, 15:6)

NAJLEPSZE – PODZAMCZE 2:1 (18:16, 14:16, 15:13)


KLASYFIKACJA:

1. PIASKOWA

2. NAJLEPSZE

3. PODZAMCZE


ZWYCIĘŻCZYNIE: OLA ZAŁOZIŃSKA, MARTYNA WILUSZ, OLA KLICH


W sobotę, 5 lipca, miał miejsce także turniej koszykówki ulicznej (3-osobowej) na nowym boisku przy PSP 30.W rozgrywkach wzięła udział młodzież szkolna. Najlepsi w kategorii podstawówki okazali się Magicy, w rozgrywkach drużyn gimnazjalnych zwyciężył Słoneczny Patrol, a w kategorii OPEN pierwsze miejsce wywalczył zespół Auto lala. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody w postaci sprzętu sportowego.

Wyniki:

Turniej Koszykówki Ulicznej:


Kat. Podstawówki:

1 m Magicy

2 m Górnicy

3 m Na miejscu


Kat. Gimnazja:

1 m Słoneczny Patrol

2 m Leikers

3 m Araby

4 m Magicy


Kat. OPEN:

1 m Auto tala

2 m GGT

3 m Dominika

4 m Słoneczny Patrol

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group