Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 6416
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mniej skarg

Środa, 20 kwietnia 2022, 11:35
Aktualizacja: 12:22
Autor: PAW
Wałbrzych: Mniej skarg
Fot. red
Zdaniem prezydenta Romana Szełemeja, po kilku miesiącach gospodarowania odpadami przez wałbrzyski MZUK, można powiedzieć, że spółka dobrze wywiązuje się z wyznaczonej jej roli.

Według prezydenta, decyzja o wzięciu na siebie odpowiedzialności za gospodarkę odpadami była decyzją słuszną i trafioną.

- Praktycznie otrzymujemy tylko pojedyncze sygnały od mieszkańców o nieprawidłowościach - mówi prezydent. - Nie ma sytuacji, że pojemniki są przepełnione i nie zostały wywiezione. Mieszkańcy dostrzegają poprawę odnośnie odbierania tych odpadów.

Wałbrzych spełnił nakładany odgórnie procentowy wskaźnik segregacji odpadów. Mieszkańcy starają się, aby ilość tych odpadów była jeszcze mniejsza. Służą temu akcje informacyjne i edukacyjne. Już wkrótce Gmina Wałbrzych zamierza przeprowadzić akcję wyposażania właścicieli nieruchomości w wielorazowe torby po to, by likwidować z systemu torby plastikowe, worki foliowe. W takie torby wielokrotnego użytku zostanie wyposażonych około 5 tysięcy nieruchomości.

- Na terenie miasta zwiększona zostanie ilość pojemników na bioodpady - kontynuuje prezydent. - To są pojemniki na trawę i liście także. Takich pojemników o wielkości 1100 litrów rozstawimy ponad 100 na terenie miasta. Będą one opróżniane sukcesywnie, myślę, że co najmniej raz w tygodniu.

Twoja reakcja na artykuł?

12
48%
Cieszy
3
12%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
9
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group