Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3386
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Kłodzka: Mocna obsada w Kotlinie Kłodzkiej

Czwartek, 1 września 2011, 16:15
Aktualizacja: Piątek, 2 września 2011, 12:22
Autor: PAW
Kotlina Kłodzka: Mocna obsada w Kotlinie Kłodzkiej
Leszek Biegus
Fot. użyczone
Bouffier, Kajetanowicz, Sołowow, Bębenek, Kuchar, Grzyb, Kuzaj. To czołówka spośród 112 kierowców, którzy już w piątek rozpoczną rywalizację w ramach 21. Rajdu Dolnośląskiego. W ciągu prawie trzech dni do pokonania mają 13 odcinków specjalnych, czyli ponad 150 km oesowych. Zawody rozgrywane są jako 5 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 7 i 8 runda Rajdowego Pucharu Polski. Ich organizatorem jest Automobilklub Ziemi Kłodzkiej.

Lista zgłoszeń do 5 rundy Mistrzostw Polski obejmuje 38 załóg. Przed rokiem najszybsi w Kłodzku, Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Peugeot 207 Super 2000) otrzymali pierwszy numer startowy w 21. Rajdzie Dolnośląskim. Za liderami Platinum RSMP ustawiono na liście Kajetana Kajetanowicza (Subaru Impreza TMR), Michała Sołowowa (Ford Fiesta S 2000), Tomasza Kuchara (Mitsubishi Lancer EVO V), Michała Bębenka - ponownie tworzącego załogę z bratem Grzegorzem (Mitsubishi Lancer Evo RS X). Leszek Kuzaj i jego nowy pilot Paweł Drahan (wałbrzyszanin) pojadą Lancerem Evo X R4 z numerem 7.

Do 7 i 8 rundy Rajdowego Pucharu Polski zgłosiły się 62 załogi. Czołówkę listy tworzą Mariusz Nowocień, Radosław Raczkowski, Sławomir Ogryzek, Sergiusz Janowski, Grzegorz Musz, Hubert Palider, miejscowy kierowca Dariusz Markowski. 12 załóg pojedzie bez pomiaru czasu.

W czwartek rano załogi zgłoszone do udziału w 21. Rajdzie Dolnośląskim rozpoczęły zapoznanie z trasą, które potrwa do późnego wieczora. Zawody ruszą w piątek o godz. 19:30 z kłodzkiego Rynku. Organizator zawodów, czyli Automobilklub Ziemi Kłodzkiej, do ścigania przygotowuje 13 odcinków specjalnych. Nie zabraknie superoesu, rozgrywanego na ulicach Kłodzka, który rozpocznie się zaraz po uroczystym starcie. W sobotę załogi rywalizować będą na Spalonej, Międzylesiu i Gorzanowie. Etap pierwszy to 78,94 km oesowych. Niedziela to Kolonia Gaj, Dębowina oraz Radkowska Perła, co daje 71,24 km po odcinkach. W ciągu prawie trzech dni kierowcy przejadą ponad 150 km oesowych, a całkowita trasa rajdu wyniesie 519,42 km (łącznie z dojazdówkami).

Biuro zawodów powraca do Hotelu „Polanica”, a strefa serwisowa i parc ferme pozostaje w Kłodzku pod Galerią „Twierdza”. Start i meta na kłodzkim Rynku.

Szczegółowa trasa rajdu dostępna na oficjalnej stronie zawodów: www.rajd.dolnoslaski.pl

Harmonogram 21. Rajdu Dolnośląskiego:

Piątek, 02 września 2011
Start Honorowy, Kłodzko - Pl. B. Chrobrego godz.19:30
OS 1 Kłodzko – 2,24km, godz.20:33

Sobota, 03 września 2011
OS 2, 5 Spalona – 11,50km, godz. 9:08, 13:00
OS 3, 6 Międzylesie – 11,85km, godz. 9:47, 13:39
OS 4, 7 Gorzanów BGK – 15,00km, godz. 10:32, 14:24

Niedziela, 04 września 2011
OS 8, 11 Kolonia Gaj -11,55km, godz.9:21, 13:00
OS 9, 12 Dębowina - 14,96km, godz.10:09, 13:48
OS 10, 13 Radkowska Perła - 9,11km, godz.11:07, 14:46
Meta - Kłodzko - Pl. B. Chrobrego, godz.16:00

Leszek Biegus, Dyrektor 21. Rajdu Dolnośląskiego:
„To, co mamy najlepszego”
Natura obdarzyła Kotlinę Kłodzką wieloma imponującymi walorami, wśród których jest piękne i bardzo urozmaicone ukształtowanie terenu. Dzięki temu mamy tutaj wspaniałe rajdowe drogi, których ze świecą trzeba byłoby szukać w innych stronach Polski.
Tę szansę staramy się maksymalnie wykorzystać dla pożytku naszego sportu samochodowego, komponując trasy Rajdów Dolnośląskich. Z jednej strony mamy kanon klasycznych oesów ze Spaloną czy Międzylesiem na czele. Z drugiej strony mamy również duży wybór innych dróg, dzięki którym możemy konfigurować różnorakie warianty prób sportowych.

W tegorocznym układzie tras zachowaliśmy rozkład głównych akcentów. Zaczynamy w sobotę od klasyków – Spalonej i Międzylesia, a na koniec pętli po wielu latach przerwy na nowo odkryjemy Gorzanów. W niedzielę porcja odcinków specjalnych w bliskim sąsiedztwie Kłodzka (najpierw Kolonia Gaj, która zadebiutowała rok temu, potem Dębowina i wreszcie Radkowska Perła). Każdego dnia pętle będą pokonywane dwukrotnie. Ufam, że układ trasy to pewne optimum, zapewniające i widowiskowość dla widzów, i zróżnicowane warunki ścigania się dla załóg.

Ufam również – i to niezłomnie! – że publiczność, obserwująca rajdowe zmagania, nie przysporzy nam kłopotów swoim zachowaniem przy trasie. Wręcz przeciwnie – liczę na wzorową dyscyplinę zebranych na 21. Rajdzie Dolnośląskim kibiców. To jest ogromna rękojmia bezpieczeństwa, stanowiąca wielką pomoc i wręcz bezcenne wsparcie dla organizatorów, którzy przecież za pierwszoplanowy cel stawiają sobie bezpieczne i sprawne przeprowadzenie zawodów.

Bardzo prosimy więc o to, by swym zdyscyplinowaniem i bezwarunkowym przestrzeganiem zaleceń służb porządkowych widzowie stali się współautorami końcowego sukcesu 21. Rajdu Dolnośląskiego. Do tego sukcesu wszyscy chcemy dążyć wspólnie!
Pora również na ważne podziękowania dla tych, którzy wsparli nasze wysiłki organizacyjne oraz długie i skomplikowane przygotowania do naszej najważniejszej imprezy. Dla instytucji i władz – od szczebla wojewódzkiego po gminny. Dla sponsorów, dla partnerów, dla patronów medialnych. Także dla tych osób, które z życzliwością włączyły się do działań Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej i wspomogły je własnym doświadczeniem i cennymi radami.

Mamy dużą satysfakcję z rosnącej rangi Rajdów Dolnośląskich; z ich dużej popularności wśród widzów i zawodników, z ich wysokiego poziomu sportowego i organizacyjnego. Wierzymy również niezłomnie, że organizowane przez AZK atrakcyjne imprezy automobilowe pomnażają ogólnopolską popularność przepięknej Ziemi Kłodzkiej i zachęcają wiele osób do przyjazdów do nas nie tylko na czas rajdów samochodowych czy wyścigów górskich. I to jest właśnie nasz wkład w rozwój Ziemi Kłodzkiej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group