Czytających: 10532

Wałbrzych: Mocno postawili się faworytowi

Niedziela, 6 listopada 2022, 9:35
Aktualizacja: 9:43
Piłkarze wałbrzyskiego Górnika, mimo ambitnej postawy, ulegli Lechii Dzierżoniów 2–3.

Wałbrzyszanie wyszli na mecz skoncentrowani i długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. W 36. minucie biało-niebiescy wyszli na prowadzenie po golu Emeki. Taki wynik meczu utrzymał się do końca pierwszej części i zapachniało niespodzianką, bowiem Lechia to jeden z głównych kandydatów do wygrania naszej grupy. Przez pierwszych 20 minut drugiej odsłony udawało się podopiecznym Marcina Domagały utrzymywać korzystny wynik, ale wtedy goście doprowadzili do wyrównania. Po kilku kolejnych minutach znów dał znać o sobie Emeka, który ponownie wyprowadził Górników na prowadzenie. Niestety o końcowym wyniku zadecydowała końcówka tego spotkania. Najpierw w 85. minucie dążący do wyrównania goście dopięli celu i strzelili gola, a po chwili zadali decydujący cios i wywieźli z Wałbrzycha komplet punktów.

Górnik Wałbrzych - Lechia Dzierżoniów 2-3 (1-0)