Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 2904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj/Region: Mocowania daszków szklanych

Poniedziałek, 13 stycznia 2020, 6:32
Aktualizacja: 9:13
Autor: red
Kraj/Region: Mocowania daszków szklanych
Fot. użyczone
Szklany daszek może być ciekawym dopełnieniem aranżacji fasady budynku. Zależnie od wielkości chroni od słońca i deszczu, zapewniając komfortowe miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. Największe konstrukcje sprawdzają się też jako zadaszenie tarasu czy strefy przed domem letniskowym. Do montażu takich zadaszeń wykorzystuje się specjalne systemy mocowania.

Szklane daszki jako uzupełnienie nowoczesnych elewacji

Moda na budowanie nowoczesnych szklanych domów sprawia, że pojawia się też zapotrzebowanie na różne elementy uzupełniające. Obok drzwi i aluminiowych stelaży witryn są nimi również szklane zadaszenia, montowane nad wejściami do budynków. Najważniejsza funkcją takich konstrukcji jest stworzenie strefy wolnej od opadów atmosferycznych, dzięki czemu gość firmy czy klient banku ma czas na rozłożenie parasola.

Daszki ze szkła pełnią też inną rolę. Ochrona strefy przed wejściem sprawia, że podczas opadów deszczu lub śniegu bezpośrednio przed wejściem nie gromadzi się błoto. W efekcie nie jest też ono wnoszone do wnętrza obiektu. W połączeniu z wycieraczkami przemysłowymi jest to doskonały sposób na utrzymanie czystości w budynku. Ponadto, efektowne przeszklenie nad wejściem sprawia, że obiekt zyskuje bardziej urozmaiconą formę architektoniczną.

Cięgnowe mocowania do daszków szklanych

Montaż takich elementów konstrukcyjnych umożliwiają specjalne elementy do mocowania daszków szklanych, których dostarcza firma Womet. W ofercie tego producenta można znaleźć dwa rodzaje systemów montażowych, które decydują też o typie zadaszenia. Pod tym względem wyróżnia się mocowania daszków szklanych cięgnowe i podporowe. Wybór właściwego modelu zależy od możliwości technicznych i planowanego efektu. Pełna oferta mocowań do daszków szklanych dostępna jest tutaj: https://www.womet.com.pl/sklep/produkty/system-daszkow-szklanych/.

Cięgnowe uchwyty do mocowania daszków szklanych, są montowane do ściany zewnętrznej budynku wysoko ponad powierzchnią planowanego dachu. Jeden koniec uchwytu jest solidnie przytwierdzany do muru. Na drugim końcu cięgna za pomocą rotul jest mocowana szklana tafla. Za mocowanie krawędzi tafli, która znajduje się przy ścianie budynku, odpowiadają stałe uchwyty z rotulą przytwierdzane bezpośrednio do muru.

Daszki szklane na podporach

Daszki cięgnowe nie są jedyną formą szklanych zadaszeń. Firma Womet oferuje też drugi system montażowy, który sprawdza się w budynkach pozbawionych dużych powierzchni murów. Zamiast podwieszania szklanej tafli umieszcza się ją na specjalnych metalowych belkach przytwierdzanych do ściany budynku. Zaletą takiego rozwiązania jest znacznie solidniejsze zabezpieczenie płaszczyzny dachu przed ewentualnymi uderzeniami przypadkowych przedmiotów czy pękaniem pod wpływem naprężeń.

Szklane zadaszenia są wystawiane na działanie promieni słonecznych i opadów deszczu. W efekcie stale podlegają zmianom temperatur. Zastosowanie podpór pozwala na montaż zadaszeń o znacznie większej powierzchni przy minimalnym ryzyku uszkodzeń materiału pod wpływem działania czynników zewnętrznych.

Parametry mocowań do daszków szklanych

Konstrukcja i wielkość szklanych zadaszeń może być bardzo różnorodna, zależnie od typu budynku, szerokości wejścia czy możliwości technicznych wykonania montażu. Dlatego też w ofercie firmy Womet można znaleźć elementy do mocowania daszków szklanych o różnych parametrach. Pozwala to na dobór optymalnego mocowania do konkretnego projektu dachu.

Proponowane zestawy czy pojedyncze elementy charakteryzują się określoną średnicą rotul i naciągów, a także kotew mocujących. Natomiast w przypadku podpór dachowych istotnymi parametrami są średnice uchwytów i kotew oraz stopień nachylenia daszka. Wszystkie elementy zostały wykonane ze stali AISI 304.

Twoja reakcja na artykuł?

1
14%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
29%
Nudzi
1
14%
Smuci
1
14%
Złości
2
29%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group