Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3778
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Modelowy park wokół Książa

Czwartek, 1 czerwca 2023, 6:42
Autor: red
Wałbrzych: Modelowy park wokół Książa
Fot. użyczone
Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w ramach projektu realizowanego z Uniwersytetem Technicznym w Dreźnie zorganizowali warsztaty eksperckie dotyczące stworzenia modelowej koncepcji ochrony miejsca o wyjątkowych walorach przyrodniczych i kulturowych. Jest nim park otaczający Zamek Książ w Wałbrzychu.
- Współpraca i dialog do kluczowe elementy naszego projektu. Dlatego nowy sezon rozpoczęliśmy od kontynuacji rozmów z Partnerami oraz przedstawicielami środowisk naukowych o wspólnych celach ochrony przyrody i zabytków w dolinie Pełcznicy – wyjaśnia dr Justyna Jaworek-Jakubska z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Dzięki współpracy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Deutsche Bundesstiftung Umwelt (Niemiecka Federalna Fundacja na rzecz Środowiska) w Zamku Książ w Wałbrzychu odbyły się warsztaty eksperckie dotyczące stworzenia modelowej koncepcji ochrony miejsca o wyjątkowych walorach przyrodniczych i kulturowych. Ze względu na ogrom danych i złożoność problemu współpracowali ze sobą eksperci wielu dziedzin, z takich instytucji jak m.in. Zamek Książ w Wałbrzychu , Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu, Wody Polskie , Nadleśnictwo Wałbrzych, Lasy Państwowe , Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków , Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych , Uniwersytet Wrocławski Fundacja Księżnej Daisy von Pless. Całodniowe warsztaty składały się z części terenowej i intensywnej pracy w zamku.

Podczas warsztatów eksperckich rozmawiano o ochronie cennego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego w rejonie Szwajcarki, Stawu Łabędziego oraz placów widokowych. Kolejne spotkanie w ramach projektu przyniosło nowe rekomendacje, sugestie i pomysły. Efekty tych intensywnych prac zbliżają naukowców do opracowania koncepcji zintegrowanej ochrony i zarządzania krajobrazem doliny Pełcznicy pod Książem.

Warsztaty moderowali eksperci z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Think Tank Miasto.

Twoja reakcja na artykuł?

11
79%
Cieszy
2
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group