Poniedziałek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4703
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Most do renowacji

Niedziela, 7 kwietnia 2024, 6:33
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Most do renowacji
Fot. Miasto Kamienna Góra
Od 15 kwietnia 2024 r. rozpoczną się prace związane się remontem i renowacją mostu nad rzeką Bóbr w ciągu ul. J. Lompy w Kamiennej Górze.

Na czas prowadzenia robót most zostanie całkowicie wyłączony z ruchu kołowego, a w jego obrębie będzie wprowadzona organizacja ruchu zastępczego. Prace na obiekcie będą prowadzone przy założeniu utrzymania ruchu pieszego jednym chodnikiem z możliwością czasowych zamknięć przejścia wynikających z technologii wykonywanych robót.

Dojazd do przyległych ulic będzie odbywał się przez most przy ul. Papieża Jana Pawła II.

Planowany termin zakończenia prac to wrzesień 2024 r.

- Remont istniejącego mostu obejmuje przede wszystkim naprawę i wymianę uszkodzonych elementów przy założeniu zachowania istniejącej nośności lub przywrócenia nośności, na jaką został zaprojektowany, poprzez naprawę uszkodzeń elementów konstrukcyjnych – informuje burmistrz Janusz Chodasewicz.

Zakres inwestycji obejmuje oczyszczenie i naprawę powierzchni betonowych, wymianę nawierzchni jezdni wraz z izolacją oraz wykonanie nowej izolacjo-nawierzchni żywicznej na chodnikach wraz z warstwami wykończeniowymi. Dodatkowo przewidziano wymianę wsporników urządzeń obcych i wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego stalowych rur osłonowych.

Po wykonaniu prac remontowych mostu zostanie wykonany remont nawierzchni drogi asfaltowej na całym odcinku ul. Lompy, o czym poinformujemy ze stosownym wyprzedzeniem kolejnym komunikatem.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group