Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3339
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Motohałda ponownie w Wałbrzychu

Wtorek, 20 września 2011, 14:54
Aktualizacja: 20:10
Autor: PAW
Wałbrzych: Motohałda ponownie w Wałbrzychu
Fot. organizatorzy
XV i XVI runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Cross Country i Puchar Dolnego Śląska MOTOHAŁDA IV ponownie w Wałbrzychu.

W dniach 24-25.09.2011 odbędzie się już czwarta edycja zawodów cyklu MOTOHAŁDA, organizowanych w okolicy największej na Dolnym Śląsku hałdy „Wiesław”. Dodatkowo w niedzielę 25.09 zostanie rozegrany Puchar Dolnego Śląska. Do rywalizacji stanie ponad 150 zawodników z kraju i z za granicy pod uroczystym patronatem v-ce ministra zdrowia Jakuba Szulca, który jest wielkim fanem sportów motorowych.

Organizatorzy zapewniają wszystkim, zawodnikom i kibicom mocną dawkę adrenaliny oraz organizację zawodów na najwyższym poziomie. O atrakcyjności MOTOHAŁDY świadczy fakt, że została ona wybrana najlepszą imprezą sportową w naszym powiecie w sezonie 2010.

Ponadto na specjalne zaproszenie w lipcu tego roku, po trasie Motohałdy jeździł swoją "dakarówką" Kuba Przygoński z Orlen Teamu, który stwierdził, że w kilku miejscach trasa przypomina odcinki specjalne z Argentyny. Był zafascynowany lokalizacją, atrakcyjnością i wszechstronnością terenu i warunkami do rozgrywania tego typu zawodów.

Inicjatorami oraz bezpośrednimi wykonawcami projektu jest Gmina Wałbrzych, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu oraz Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe „Chełmiec”.

Nowością tej edycji będzie zakończenie imprezy w głównym holu centrum handlowego Galeria Victoria. Wszystkich uczestników serdecznie zapraszamy do obecności podczas koronacji zakończenia zawodów, zarówno w sobotę jak i niedzielę o godzinie 16:00. Wśród wszystkich zawodników, bez wyjątku, będą losowane atrakcyjne nagrody rzeczowe, a dla najlepszych zawodników w swoich klasach uroczyste rozdanie pucharów i nagród ufundowanych przez sponsorów m.in. CH Galeria Victoria w Wałbrzychu i YATO.

Park maszyn i biuro zawodów zlokalizowane będą jak dotychczas na terenie obiektu sportowego Victoria przy ulicy Sportowej.

Wszystkim uczestnikom zawodów organizatorzy zapewniają profesjonalny park maszyn z całodobową ochroną, pełne zaplecze sanitarne, opiekę medyczną, 1 posiłek, tanie noclegi w hotelu oraz możliwość noclegu dla przyjezdnych autami typu kamper.

Uwaga zawodnicy bez książeczki zdrowia: na miejscu będzie lekarz, u którego będzie można zrobić badania

Trasa:
Zawodnicy będą mieli do pokonania pętlę o długości 6 km, po bardzo urozmaiconym i różnym terenie: trawa, kamienie, piach i trochę błota. Trasa przebiega przez tor motocrossowy, masyw zbocza górskiego, las i kamienisty nasyp kolejowy, a większość ulokowana jest na wyjątkowej i gwarantującej sporą dawkę adrenaliny hałdzie. Wrażenie robi przede wszystkim duża różnica wzniesień.
Strome podjazdy, szybkie zjazdy, odcinki techniczne i różnorodność podłoża – są wyjątkowe i niespotykane nigdzie indziej.

Zasady rozegrania zawodów:
Zawody rozegrane zostaną wg. regulaminu uzupełniającego XV i XVI rundy Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej CC, natomiast zawodników biorących udział w Pucharze Dolnego Śląska będzie obowiązywał regulamin Pucharu.

Więcej informacji na stronie internetowej www.motohalda.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group