Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 5430
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Mówili o narkotykach, alkoholu i przemocy

Poniedziałek, 10 października 2016, 9:37
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Mówili o narkotykach, alkoholu i przemocy
Fot. użyczone
Dom Dziecka w Jedlinie Zdroju gościł członków formacji SNAP. Skrót ten oznacza Stop Narkomanii, Alkoholizmowi, Przemocy.

Pierwsze pytanie, jakie padło z ust prowadzącego spotkanie Piotra Stępniaka, brzmiało: "Czy to możliwe, by człowiek urodził się złodziejem?" Następnie przeszedł do historii swojego życia, gdzie opowiedział o pierwszej kradzieży:
- Pierwszą rzeczą, jaką ukradłem, były kanapki. Byłem głodny i wstydziłem się poprosić koleżankę, by mnie poczęstowała – mówił Piotr Stępniak.

Później młodzież mogła usłyszeć, jak w jego życiu pojawiały się alkohol, narkotyki, rozboje, handel bronią. To wszystko sprawiło, że w swoim życiu spędził prawie 24 lata w więzieniach. Piotr Stępniak nawracając się do Jezusa zerwał z gangsterskim życiem i głosi Ewangelię przestrzegając przed używkami i
wejściem na przestępczą drogę.

Uczestnicy spotkania zadawali również pytania i chętnie dyskutowali. Oprócz Piotra głos wzięli także inni członkowie grupy SNAP, mówiąc o swoim trudnym życiu oraz tym, jak dzięki Jezusowi ich problemy zostały rozwiązane. Małgorzata Wnuk – Lipińska wspomniała o swoim trudnym dzieciństwie, gdzie w domu był alkohol i przemoc. Brak nadziei doprowadził ją do prób samobójczych. W swoim życiu spotkała ludzi, którzy głosili jej Jezusa. Dzięki temu stała się innym człowiekiem. Zaprezentowała rapowy utwór pt. „Wracam”, który jest historią jej życia. Zgromadzona młodzież mogła także usłyszeć inną muzykę, którą z pomocą gitary wykonywał Lucjan Chmielecki.

Następnego dnia grupa usłużyła na niedzielnym nabożeństwie w Kościele Zielonoświątkowym w Wałbrzychu. Najbliższy tydzień formacja SNAP będzie spędzać działając w Anglii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group