Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3331
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: MPK do końca roku

Niedziela, 30 października 2011, 7:37
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 października 2011, 7:39
Autor: Sven
Wałbrzych: MPK do końca roku
Fot. użyczone
Umowy z pracownikami podpisane, grafik ułożony, stawki godzinowe ustalone. Do końca roku komunikacja powinna działać w miarę sprawnie.

W sobotę, 29 października, syndyk Wiesław Michalak podpisał nowe umowy ze 150 kierowcami i 63 mechanikami. Umowy – zlecenia będą obowiązywać do końca listopada z możliwością przedłużenia o kolejny miesiąc. Dzięki temu komunikacja miejska w Wałbrzychu powinna funkcjonować bez większych przeszkód.

Na początku listopada mają zostać podpisane nowe umowy z firmą leasingową na dzierżawę autobusów oraz rozpisany przetarg na świadczenie usług komunikacyjnych w mieście. Jego rozstrzygnięcie powinno nastąpić jeszcze w grudniu. Pracownicy otrzymali część zaległości placowych, a nowa podstawowa stawka godzinowa to 15 złotych.

Pasażerów czekających na przystankach niepokoją jednak wypadające z rozkładu jazdy autobusy. Zdarza się to coraz częściej. Na przystankach słyszy się wymiany poglądów na ten temat. Coraz częściej ludzie, którzy doświadczyli takiej sytuacji wsiadają do busów prywatnych przewoźników.

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group