Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 6564
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: Msza w intencji policjantów

Poniedziałek, 26 lipca 2021, 8:39
Aktualizacja: 11:40
Autor: red
REGION, Stare Bogaczowice: Msza w intencji policjantów
Fot. KMP Wałbrzych
W niedzielne popołudnie w Starych Bogaczowicach odbyła się uroczysta msza święta w intencji policjantów i pracowników z okazji Święta Policji, które jak co roku obchodzone jest 24 lipca. Do Kościoła parafialnego pw. św. Józefa Oblubieńca przybyła kadra kierownicza Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, funkcjonariusze oraz pracownicy naszej jednostki, a także podległych komisariatów – wraz z rodzinami.

Tegoroczne obchody Święta Policji, upamiętniające 102 rocznicę powołania Policji Państwowej, rozpoczęły się od mszy świętej celebrowanej w rodzimej parafii kapelana wałbrzyskiej Policji księdza Jacka Biernackiego. W uroczystości, która rozpoczęła się o godzinie 13:00, udział wzięli przedstawiciele kierownictwa, na czele z Komendantem Miejskim Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztofem Lewandowskim, a także inni funkcjonariusze i pracownicy wałbrzyskiej komendy oraz podległych komisariatów. W tak podniosłej chwili nie mogło zabraknąć także pocztu sztandarowego. Wszyscy zebrani modlili się o spokojną służbę dla funkcjonariuszy oraz o spokojną pracę dla pracowników naszego garnizonu, a także o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego.

Na zakończenie uroczystości Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztof Lewandowski, wspólnie z Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji I w Wałbrzychu nadkom. Tomaszem Szkudlarkiem, wręczyli księdzu kapelanowi Jackowi Biernackiemu bukiet kwiatów w podziękowaniu za odprawioną mszą świętą, która zapoczątkowała lokalne obchody Święta Policji w naszej komendzie. Uroczysta zbiórka zorganizowana zostanie już w piątkowe przedpołudnie w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju.

Twoja reakcja na artykuł?

7
21%
Cieszy
4
12%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
20
61%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group