Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4891
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mural już gotowy

Poniedziałek, 4 października 2021, 7:31
Aktualizacja: 9:02
Autor: red
Wałbrzych: Mural już gotowy
Fot. Stara Kopalnia
Uroczyste otwarcie Muralu za nami.

Przez ostatnie miesiące, 30 uczennic szkół licealnych z Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju uczestniczyło w projekcie „Poszukiwanie mistrza w sobie"- dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminę Wałbrzych. Finalnym efektem zajęć jest mural na terenie Starej Kopalni, jednak wspólne godziny w pracowni Centrum Ceramiki Unikatowej spowodowały powstanie nowych przyjaźni między uczestnikami.

Uczennice pracowały pod czujnym okiem artystów: Kaliny Bańki-Kulki artystki tworzącej w szkle i ze szkła, Łukasza Karkoszki ceramika i Roberta Kukli artysty malującego murale. Uczennice brały udział w warsztatach twórczych pracując z różnym medium. Dziewczyny miały również spotkanie na integracyjnych warsztatach prowadzonych przez Janinę Chochłakiewicz i Alicję Przepiórską-Ułaszewską.

„Poszukiwanie mistrza w sobie” to projekt wykorzystujący różne formy ekspresji, dający szansę na poznawanie i rozwijanie talentów wśród młodzieży. Czerpiąc wiedzę od prowadzących artystów na temat jak stworzyć szklane obrazy, części szklanej mozaiki i biżuterii, poznając proces tworzenia ceramicznej mozaiki i ceramicznych elementów oraz rozbijania zdjęcia na poszczególne kolory, aby wykonać własnoręcznie szablon do malowania sprayem. Wynikiem twórczej pracy licealistek pod okiem artystów i z ich pomocą jest mural malarski z elementami ceramicznymi i szklanymi.

Twoja reakcja na artykuł?

20
77%
Cieszy
4
15%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
1
4%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group