Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4347
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Musisz szybko policzyć słowa lub znaki w tekście? Skorzystaj z licznika słów

Czwartek, 18 sierpnia 2022, 7:25
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Musisz szybko policzyć słowa lub znaki w tekście? Skorzystaj z licznika słów
Fot. użyczone
Szukasz sprawdzonych sposobów na skuteczne policzenie słów lub znaków w tekście? Zastanawiasz się, czy istnieją wiarygodne strony zliczające liczbę słów lub znaków w tekstach? A może potrzebujesz pomocy w obsłudze takich programów? Sprawdź, co warto wiedzieć o licznikach słów i tekstów, z których warto korzystać i na co zwracać uwagę, w trakcie używania ich.

Czym są liczniki słów i znaków w tekście?

Na rynku istnieje kilka dostępnych możliwości na szybkie liczenie słów i znaków w tekście. Dawniej, żeby poznać objętość tekstów, trzeba było własnoręcznie liczyć każdy znak i każde słowo w napisanym dokumencie, co było sporym wyzwaniem. Takie liczenie mogło prowadzić do wielu pomyłek, a także frustracji przez żmudny proces liczenia i konieczność wymyślania systemów, które to liczenie ułatwią, na przykład oznaczanie każdej setki słów lub znaków.

Liczenie słów i znaków w tekście to jednak coś, co bardzo się przydawało zarówno uczniom i studentom, jak i osobom pracującym w różnych branżach. Uczniowie i studenci czasem są zmuszeni do napisania pracy o określonej objętości znaków lub słów, a to oznacza, że przekroczenie tej liczby może się dla nich skończyć niższą oceną lub nawet brakiem zaliczenia. Limit słów i znaków obowiązuje też na przykład dziennikarzy, osoby piszące ogłoszenia lub zarabiające od każdego napisanego słowa lub znaku. Podobne limity obowiązują też w mediach społecznościowych czy wiadomościach tekstowych. W każdej z tych sytuacji szybkie liczenie słów bądź znaków znacznie przyśpiesza dany proces i ułatwia zadanie. Pomaga także zaoszczędzić ogrom czasu, kiedy nie sprawdza się ręcznie każdego tekstu czy stanu po każdej wprowadzonej w tekście zmianie. 

Gdzie można sprawdzić liczbę znaków i słów w tekstach?

Żeby uniknąć problemów i opóźnień w pracy, przez konieczność liczenia słów i znaków, powstały różne programy i strony ułatwiające to zadanie. Jedną z nich jest strona licznik-słów.pl, która automatycznie liczy liczbę słów w tekście. Działanie takiej strony jest oparte na algorytmie, który identyfikuje spacje, a także pojedyncze słowa znajdujące się w tekstach. Żeby dokonać analizy i poznać liczbę słów w wybranym tekście lub pracy, konieczne jest wprowadzenie jej we wskazane okienko, a następnie kliknięcie klawisza potwierdzającego chęć przeliczenia słów. Po chwili pojawią się wyniki. Tekst można dowolnie edytować i na bieżąco sprawdzać zmiany w liczbie słów. Na takiej stronie można też tworzyć każdy tekst na bieżąco i monitorować przyrost ilości słów. Co ciekawe, niektóre liczniki znaków oferują przelicznik znaków ze spacjami włącznie, a także bez nich. 

To nie jest jedyny program, który podlicza ilość słów. Istnieją także takie strony, jak na przykład: https://wordlist.eu, w którym znajduje się nie tylko przelicznik słów w wybranym tekście, ale także dodatkowe narzędzia umożliwiające zabawę słowami i tekstem. Wśród dostępnych usług można znaleźć na przykład opcję tworzenia anagramów, haseł do krzyżówek czy wyszukiwarkę słów. Na stronie można również stworzyć swoją własną krzyżówkę, dzielić słowa na sylaby, a także je sortować. W dostępnym katalogu słów i krzyżówek każdy znajdzie coś dla siebie. Tego typu strony są dla zaawansowanych użytkowników, którzy szukają czegoś więcej niż jedynie liczby słów czy znaków w wybranym tekście.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group