Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 3533
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Muzeum zaprasza

Wtorek, 27 października 2009, 8:07
Aktualizacja: 8:08
Autor: pw
REGION, Kamienna Góra: Muzeum zaprasza
Fot. muzeum
Już w sobotę 31 października w Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego (MTD) w Kamiennej Górze odbędą się warsztaty przeznaczone dla uczniów. W muzeum można też obejrzeć wystawę prac „Wojna obronna Polski w 1939 roku”.

W sobotę 31 października o godzinie 10.00 na kamiennogórskim rynku rozpocznie się 116. Jarmark Staroci i Rękodzieła pod hasłem „Jesienne warsztaty”.

Tym razem impreza przeznaczona jest dla uczniów szkół. Organizatorzy, a więc Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych KUS-KUS w Kamiennej Górze liczy na duże zainteresowanie i wysoką frekwencję. Głównym tematem warsztatów będzie funkcjonowanie MTD w Kamiennej Górze.

Uczestnicy będą mieli za zadanie namalować budynek muzeum. Najlepsi mogą liczyć na nagrody. Nagrodzone obrazy będzie można obejrzeć w MTD podczas obchodów Dnia Niepodległości.

W muzeum trwa wystawa „Wojna obronna Polski w 1939 roku”. Obrazy zaprezentowane na wystawie opisują kolejne etapy wojny obronnej prowadzonej we wrześniu 1939 roku.

Wystawę przygotowali członkowie Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. Wykorzystali oni materiały archiwalne pochodzące z Muzeum Broni i Militariów w Świdnicy, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi oraz Narodowego Archiwum Cyfrowego w Warszawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group