Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3827
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Muzyczny poniedziałek z Piotrem Machalicą

Wtorek, 25 listopada 2014, 13:25
Aktualizacja: Czwartek, 27 listopada 2014, 13:55
Autor: Katarzyna Szwarc
Wałbrzych: Muzyczny poniedziałek z Piotrem Machalicą
Fot. Katarzyna Szwarc
W poniedziałek, tuż przed inauguracją tegorocznych Fanaberii Teatralnych w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego, odbył się recital Piotra Machalicy pod hasłem „Koncert na 25–lecie... bynajmniej”.

Ten znany aktor jest równie cenionym wykonawcą piosenki aktorskiej. Po raz pierwszy pojawił się na ekranie w roku 1979, a dwa lata wcześniej ukończył warszawską Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. Na co dzień związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie, jednak od ośmiu lat jest dyrektorem artystycznym Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Był to drugi występ Piotra Machalicy w wałbrzyskim teatrze, i jak przyznał sam artysta, jest mu niezwykle miło, że mógł ponownie zaśpiewać dla Wałbrzyszan w tym właśnie miejscu. Recital wypełniony był wyjątkowymi, lirycznymi utworami, jednak nie zabrakło również motywu country, dzięki któremu słuchacze mogli przenieść się na daleki Dziki Zachód.

W repertuarze aktora znalazły się piosenki m.in. Wojciecha Młynarskiego, Edwarda Stachury, ale również Georgesa Brassensa, Leonarda Cohena, czy Johnny'ego Casha. Wyjątkowo wzruszającym momentem było nawiązanie artysty do swojego nowo narodzonego wnuczka, a następnie wykonanie „Kołysanki dla Okruszka” autorstwa Agnieszki Osieckiej. Recital zakończony został dwoma bisami. W czasie jednego z nich, widownia chórem zaśpiewała refren słynnego przeboju Maryli Rodowicz - piosenki „Remedium”. Wałbrzyszanie jak zwykle nie zawiedli, a publiczność pochwalił sam Piotr Machalica, którego pożegnano owacją na stojąco.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group