Czwartek, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 6583
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Na co uważać, zamawiając gablotę wiszącą? Praktyczny poradnik

Piątek, 30 lipca 2021, 6:49
Autor: TS
Wałbrzych/Kraj: Na co uważać, zamawiając gablotę wiszącą? Praktyczny poradnik
Fot. użyczone
Systemy wystawiennicze są szczególnym typem produktów. Zwykle wykonuje się je na zamówienie, choć nie brakuje gotowych rozwiązań, które także znajdują swoich zwolenników. Przy składaniu zamówienia na gablotę przeznaczoną do zawieszenia na ścianie, należy pamiętać o kilku kwestiach. Sprawdź, które parametry są najbardziej istotne i świadomie zaopatrz się w funkcjonalną konstrukcję, na miarę swoich oczekiwań!

Gabloty wiszące występują w różnych wariantach. Znajdź odpowiedni

W związku z licznymi zastosowaniami witryn ekspozycyjnych, przed zakupem koniecznie należy określić, do jakich celów będziemy wykorzystywać dany wyrób. Inna gablota sprawdzi się bowiem do prezentacji ogłoszeń, inna posłuży za miejsce na puchary. Systemy ekspozycyjne znajdują zastosowanie w sklepach, galeriach handlowych, szkołach, urzędach, aptekach... a każde z tych miejsc wymaga innego rozwiązania. Trzeba podkreślić, że choć różne wyroby mogą z pozoru być do siebie podobne, w rzeczywistości najczęściej niewiele je łączy. Gablota przeznaczona na zewnątrz będzie wykonana z innych materiałów, niż model wewnętrzny. Zastosowane zostaną w niej konkretne systemy zabezpieczeń oraz specjalne oświetlenie, podczas gdy witryna wewnętrzna często w ogóle ich nie potrzebuje. Dobrym miejscem na poszukiwanie solidnej gabloty jest strona internetowa firmy Omega System, która już od 30 lat działa w branży systemów ekspozycyjnych. Zobacz, jakie rozwiązania producent oferuje w zakresie gablot wiszących i oceń, czy tego właśnie szukasz!

Wymiary, zabezpieczenia i opcje dodatkowe. Zdaj się na pomoc ekspertów

Żeby nie przepłacić za zbędne udogodnienia, zgłoś się do producenta systemów ekspozycyjnych z konkretnymi wytycznymi. To ułatwi Ci przedstawienie swoich oczekiwań i pozwoli otrzymać wycenę dokładnie takiej gabloty, jaką planujesz zamówić. Przed spotkaniem zapisz na kartce interesujące Cię wymiary zewnętrzne i wewnętrzne oraz wypisz elementy dodatkowe, które Cię ciekawią. Nie musisz być specjalistą w dziedzinie witryn – nie bój się pytać i prosić o rady – producent na pewno podpowie Ci różne rozwiązania, ostateczną decyzję pozostawiając Tobie. Pamiętaj, że nowoczesne gabloty wiszące bazują na konstrukcji z aluminiowych profili. Mogą być wyposażone w suwane szyby i półki z grubego szkła, posiadać wbudowane boczne reflektorki i zdobione plecy, ale nie jest to konieczne. Równie funkcjonalna może okazać się prosta gablota naścienna. Jeśli zachodzi taka potrzeba, witrynę można dodatkowo wzmocnić, uzupełnić o zamek, a nawet o elegancki postument. Przydatną funkcją jest regulacja wysokości półek oraz osadzenie szyby na zawiasie, umożliwiającym otwieranie gabloty na bok. Czasem sytuacja wymaga zastosowanie szyby unoszonej w ramie, innym razem suwanej na rolkach. Dlatego tak istotne jest, by kupować gabloty na zamówienie.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group