Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2483
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Na co zwrócić uwagę, wybierając biurko dla dziecka?

Wtorek, 2 listopada 2021, 13:44
Aktualizacja: 13:44
Autor: ts
Polska: Na co zwrócić uwagę, wybierając biurko dla dziecka?
Fot. ts
Twoje dziecko rozpoczyna naukę w szkole? Musisz więc zapewnić mu odpowiednie stanowisko do nauki i zabawy. Zobacz, czym się kierować, wybierając biurko dziecięce. Jakie kryteria warto wziąć pod uwagę?

Biurko dla dziecka w tradycyjnym stylu
Wielu rodziców chętnie stawia na tradycyjne biurka, pozbawione zbędnych udziwnień. W tej kategorii należy zwracać uwagę na to, aby blat znajdował się na wysokości około 75 centymetrów od podłogi. Podczas zakupu warto kierować się tym, aby wszelkie szuflady nie były umieszczone zbyt blisko ciała – w innym przypadku dziecko będzie miało zbyt mało swobody. Niezbyt dobrym pomysłem jest również nabycie biurka o zbyt płytkim blacie – ciężko się przy nim pracuje i zdecydowanie lepiej służy ono przeglądaniu witryn internetowych aniżeli pracy nad szkolnym zadaniem. Komfortowe, regulowane biurko dla dziecka w tradycyjnym stylu powinno mieć możliwość dopasowania względem fotela. W przypadku tego drugiego istotna jest zwłaszcza regulacja wysokości siedziska czy podłokietników.

Ergonomiczne biurka regulowane dla dzieci
Dzieci, które sporo czasu spędzają na pracach plastycznych, czy to tych zadanych jako praca domowa, czy własnych projektach zrodzonych z pasji, potrzebują ergonomicznego biurka, dającego możliwość mocnego pochylenia blatu. Opcja regulacji kąta jego nachylenia ułatwia wszelkie wyzwania związane z kartonem i farbami, ale też przydaje się przy szkicowaniu i rysowaniu kredkami.
Przeczytaj także: Jakie powinny być dobre krzesła gamingowe?

Opcja do niewielkiego pokoju – biurko narożne
W momencie, kiedy musimy liczyć się z ograniczoną przestrzenią w pokoju dziecięcym, możemy zwrócić się w stronę biurek narożnych. Pozwalają one na wykorzystanie rogu pokoju i lepszą organizację przestrzeni na niewielkim metrażu. Dodatkowe możliwości zapewnia biurko w kształcie litery „L”, które stwarza miejsce na zestaw komputerowy, nie odbierając blatu potrzebnego do odrabiania lekcji.

Co oprócz biurka?
Biurko dziecięce to nie wszystko – potrzebny jest jeszcze fotel. Idealnie, gdy będzie obrotowy – wtedy zapewni największy komfort. Musi być też wyposażony w wiele opcji regulacji. Prawidłowo dobrane krzesło to takie, które pozwala na regulację wysokości siedziska, poziomu odchylenia oparcia, wysokości podłokietników oraz jest wyposażony w regulowany zagłówek. Model wykonany z oddychającego materiału zapewnia komfort termiczny i dobrze odprowadza wilgoć z ciała.

Oświetlenie – jakie będzie optymalne?
Ważną kwestią przy organizowaniu przestrzeni do nauki i zabawy dla dziecka jest ustawienie biurka względem okna – w taki sposób, aby do dziecka docierało sporo światła dziennego, najlepszego do nauki. Dlatego też jednym z najbardziej optymalnych konfiguracji jest ustawienie biurka tuż przy oknie. W okresie jesienno-zimowym i wieczorową porą niezbędne jest też zaopatrzenie pociechy w lampkę biurkową, ustawioną po przeciwległej stronie od piszącej dłoni. Światło do nauki powinno mieć zimną lub neutralną barwę – wówczas dziecku będzie łatwiej się skupić i utrzymać koncentrację przez dłuższy czas. Przy ciepłej barwie światła uczeń z kolei lepiej odpocznie i się zrelaksuje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group