Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3427
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Na dużą skalę

Środa, 4 września 2019, 7:32
Aktualizacja: 14:56
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Na dużą skalę
Fot. red
2 245 027,20 zł – tyle dostanie gmina Szczawno–Zdrój na remont kolejnych trzech ważnych dróg gminnych. Pieniądze przekaże budżet państwa z Funduszu Dróg Samorządowych. Ta dobra wiadomość napłynęła dzisiaj, 3 września, z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Kwota przyznaje dotacji to 80 % kosztów całej inwestycji. Wniosek dotyczy modernizacji aż trzech ulic: Bukowej, Bohaterów Warszawy i Ofiar Katynia.
- To jest bardzo dobra wiadomość dla Szczawna-Zdroju, mieszkańców i odwiedzających nas gości – nie ukrywa satysfakcji burmistrz Marek Fedoruk. – Chodzi o modernizację trzech ważnych ulic i chodników w centrum uzdrowiska, które w istotny sposób wpływają na komfort życia mieszkańców. Cieszy też bardzo wysokość dotacji, 80 % dofinansowania to w naszym przypadku 2,24 mln zł, całość zadania opiewa na kwotę 2,8 mln zł, wkład gminy to będzie nieco ponad pół miliona.

Będzie to kolejne, duże zadanie drogowe, realizowane w ostatnich latach w Szczawnie-Zdroju. Przypomnijmy, że trwa właśnie przebudowa ulic F. Chopina i H. Sienkiewicza, potężne zadanie na kwotę 2,6 mln zł, na które gmina również otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 50 %.

Gmina Szczawno-Zdrój mocno inwestuje w poprawę nie tylko infrastruktury drogowej, ale także oświatowej, trwa bowiem budowa krytej pływalni Delfinek, a jeszcze w tym roku ma szansę rozpocząć się największa inwestycja oświatowa ostatnich dekad – budowa nowoczesnego kompleksu szkolno-przedszkolnego – planowana wartość tego zadania to 18 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

7
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group