Czytających: 6496

Ząbkowice Śląskie: Na otarcie łez

Niedziela, 28 maja 2023, 9:25
Aktualizacja: 9:32
W ostatnim meczu IV ligi, piłkarze wałbrzyskiego Górnika pokonali na wyjeździe Orła Ząbkowice Śląskie 2–3.

Górnik ze spadkiem musiał się pogodzić już jakiś czas temu, ale dla drużyny Orła ten mecz miał olbrzymie znaczenie w kontekście walki o utrzymanie. Orzeł musiał koniecznie to spotkanie wygrać i liczyć na dobry układ innych meczów.

Wałbrzyszanie wyszli na prowadzenie po golu Adama Niedźwiedzkiego. Kilka chwil później Orzeł po wykorzystaniu rzutu karnego doprowadził do remisu. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy biało-niebiescy ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Aldeira. I takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Do 80. minuty kibice nie oglądali goli, ale obie ekipy tworzyły ku temu sytuacje. Wreszcie w 80. minucie po raz drugi w tym spotkaniu Niedźwiedzki zapisał się w notesie trenera i zrobiło się 1-3. Pod koniec meczu Orzeł zdobył gola kontaktowego na 2-3, ale Górnicu dowieźli honorowe zwycięstwo do końcowego gwizdka arbitra.

Orzeł Ząbkowice Śląskie - Górnik Wałbrzych 2-3 (1-2)