Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 6537
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Na stoku też może być bezpiecznie

Poniedziałek, 13 lutego 2023, 6:40
Aktualizacja: 10:12
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Na stoku też może być bezpiecznie
Fot. KMP Wałbrzych
Poza stokami, które działają już w powiecie wałbrzyskim, można jednak także skorzystać z lodowiska w Jedlinie–Zdroju i to właśnie tam jeszcze w piątkowe przedpołudnie udał się mł. asp. Paweł Łabuda, który z uczniami klas V i VII ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wałbrzychu rozmawiał o bezpieczeństwie podczas najbliższych dwóch tygodni wypoczynku.

Część małoletnich wyjechała już lub wyjedzie na zimowiska, czy też do najbliższej rodziny. Dzieci i młodzież na pewno w wolnym czasie dużo czasu poświęcać będą na korzystanie z komputerów oraz innych urządzeń z dostępem do internetu. Wałbrzyscy policjanci przypominają, co zrobić aby najbliższe dni uczniowie spędzili bezpiecznie i by 27 lutego wszyscy mogli wrócić do zajęć szkolnych.

Apelujemy do rodziców i opiekunów, aby przypominali dzieciom i młodzieży o właściwym zachowaniu się podczas poruszania się po ulicach, w szczególności na konieczność posiadania elementów odblaskowych, które zimą – przy niesprzyjających warunkach pogodowych – pozwalają kierującym zobaczyć pieszych z dalszej odległości, a to z kolei powoduje szybszą reakcję na ewentualne zagrożenia w ruchu drogowym.

Wszyscy podczas pobytu na stokach narciarskich, czy też na lodowiskach, muszą zwracać uwagę na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników. Dostosowywać prędkość do własnych umiejętności, czy też zachować bezpieczną odległość od innych zjeżdżających po śniegu lub poruszających się po tafli lodu. Niech tegoroczne ferie zimowe będą bezpieczne.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group