Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Na studia do Szkocji

Niedziela, 21 lutego 2010, 9:18
Aktualizacja: 9:18
Autor: Dominika Krawczyk
Jakie są zasady rekrutacji, jak starać się o stypendium i dofinansowanie nauki w Szkocji? Tego i wielu innych przydatnych rzeczy dowiedzieć się będzie można podczas specjalnego szkolenia.

25 lutego od godziny 13.30 w siedzibie Biura Karier Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu prowadzone będzie szkolenie, dotyczące aplikacji i systemu studiowania w Szkocji.

Wykład poprowadzi dr Andy Schofield, specjalista z dziedziny genetyki z Uniwersytetu w Aberdeen. Właśnie do tego uniwersytetu można wyjechać w ramach specjalnego programu. Uniwersytet im. Roberta Gordona znajduje się w szkockim mieście Aberdeen, tuż nad Morzem Północnym. Według The Sunday Times, niezmiennie zalicza się do czołówki brytyjskich szkół wyższych pod względem liczby absolwentów znajdujących zatrudnienie. Oferta adresowana jest do maturzystów oraz studentów 2, 3 i 4 roku. Jak informuje strona EDU SCOTLAND, zgodnie z normami prawnymi przyjętymi w 2005 roku, opłatę za naukę niemal wszystkich studentów z Polski, pokryje rząd Szkocji. Dla absolwentów studiów licencjackich, którzy zdecydują się na studia uzupełniające w Szkocji, czeka nie lada gratka - trwają tam one tylko rok, po którym otrzymuje się dyplom magistra.

Wszystkie szczegóły dotyczące wymogów rekrutacji, składania aplikacji, ubiegania się o stypendia, dofinansowania, omówione zostaną na szkoleniu 25 lutego.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group