Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 4242
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Na turystykę rowerową

Czwartek, 21 kwietnia 2022, 13:34
Aktualizacja: 14:15
Autor: red
REGION: Na turystykę rowerową
Fot. użyczone
Unia Europejska dofinansowała kolejny projekt Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Prawie 80 tysięcy Euro zostanie przeznaczone na rozwój turystyki rowerowej w naszym regionie. Projekt realizowany jest wspólnie z Czechami, a europejskie środki pochodzą z programu Interreg V–A Republika Czeska–Polska.
- Wszystkie statystki pokazują, że to bardzo ważna gałąź turystki, która rozwija się dynamicznie zarówno w Polsce jak i w Europie. Chcemy aby Aglomeracja Wałbrzyska była obszarem przyjaznym rowerzystom, nie tylko tych zawodowym, ale także tym, którzy traktują jazdę na jednośladzie jako rekreację i formę spędzania wolnego czasu z rodziną. Dzięki rowerom elektrycznym nasze góry są dziś o wiele bardziej dostępne – wyjaśnia burmistrz Głuszycy Roman Głód, pełniący również funkcję wice-prezesa zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Rozwój turystyki rowerowej Ziemi Broumovskiej i Aglomeracji Wałbrzyskiej to pełna nazwa dofinasowanego projektu, który będzie realizowany w okresie od 1 maja tego roku do 31 października roku przyszlego. Partnerem ze strony czeskiej jest stowarzyszenie Společnost pro destinační management Broumovska, o. p. s.,

Wartość projektu po stronie LOT AW – to 79401,2 euro, w tym dotacja 85% w formie refundacji.

W ramach projektu powstanie nowoczesna strona internetowa wraz z aplikacją i szczegółowym opisem 40 tras rowerowych na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej. Znajdą się na niej także wszelkie informacje związane z turystyką rowerową w poszczególnych gminach wchodzących w skład Aglomeracji Wałbrzyskiej. Dodatkowo zostanie zrealizowana kampania promocyjna promująca trasy rowerowe. W jej ramach powstanie 1000 zestawów rowerowych gadżetów promocyjnych, 10 000 kompletów materiałów promocyjnych (4 mapy opisujące różne obszary tras rowerowych), a także zostanie opracowany i wydrukowany w nakładzie 1000 egzemplarzy specjalny przewodnik rowerowy. Ponadto zostaną stworzone 3 videospoty promujące trasy rowerowe i zostanie wykonanych 200 profesjonalnych zdjęć. Na przełom września i października 2023 roku, z okazji zakończenia projektu zostanie zorganizowany polsko – czeski Festiwal Rowerowy.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group