Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2371
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Na własne ryzyko

Wtorek, 18 sierpnia 2020, 6:33
Aktualizacja: Środa, 19 sierpnia 2020, 8:04
Autor: red
Wałbrzych: Na własne ryzyko
Fot. KMP Wałbrzych
W weekend wałbrzyscy policjanci prewencji zatrzymali trzech kierujących, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych lub wsiedli „za kółko” pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mężczyźni w wieku 28, 30 i 51 lat odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

14 sierpnia w nocy policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej na ul. 1 maja w Wałbrzychu 51-letniego mieszkańca naszego miasta, który kierował samochodem osobowym pomimo wydanej w 2014 roku przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha decyzji o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Następnego dnia przed południem – w Wałbrzychu na ul. Puszkina - ponownie funkcjonariusze prewencji sprawdzili wymagane uprawnienia, tym razem u 30-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym jechał nim pomimo orzeczonego w 2019 roku przez sąd zakazu kierowania pojazdami.

W niedzielę policjanci zatrzymali 28-latka jadącego motocyklem ul. 1 maja w Wałbrzychu. I ten mieszkaniec naszego miasta kierował jednośladem pomimo orzeczonych przez sąd już dwóch zakazów kierowania pojazdami. W toku wykonanych czynności mundurowi zabezpieczyli motocykl, który miał zatarty numer VIN i najprawdopodobniej w maju tego roku został skradziony z jednej z posesji w Bolkowie, co wyjaśniać będą teraz tamtejsi funkcjonariusze.

Informujemy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku popełnienia tego drugiego przestępstwa sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Oczywiście kierujących czekają także wysokie grzywny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
3
60%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group