Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 4533
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Na wymianę kopciuchów

Czwartek, 10 grudnia 2020, 12:39
Aktualizacja: 16:00
Autor: red
powiat wałbrzyski: Na wymianę kopciuchów
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Blisko 700 tys. zł, pozyskanych przez gminę Szczawno–Zdrój, trafi do mieszkańców, którzy zadeklarowali chęć wymiany starych, szkodliwych i kopcących pieców na ekologiczne.

Burmistrz Szczawna - Zdroju Marek Fedoruk podpisał umowę z liderem Gminą Stare Bogaczowice oraz partnerami na wspólną realizację projektu dotyczącego wymiany dotychczasowych wysokoemisyjnych źródeł ciepła. Podpisana umowa jest zwieńczeniem starań burmistrza o przyznanie unijnego wsparcia.
- Realizacja tego zadania to kolejny element działań gminy, mających na celu ograniczanie tzw. niskiej emisji i poprawę jakości powietrza w naszym mieście - wyjaśnia Marek Fedoruk burmistrz Szczawna - Zdroju. - Mocno zachęcam mieszkańców Naszej gminy do podejmowania działań, zmierzających do poprawy powietrza. Każdemu z nas powinno na tym zależeć, dla mnie to sprawa priorytetowa

Tytuł projektu to „Wymiana dotychczasowych wysokoemisyjnych źródeł ciepła w domach jednorodzinnych i mieszkaniach w domach wielorodzinnych, na obszarze Gminy Czarny Bór, Gminy Miejskiej Kamienna Góra, Gminy Kamienna Góra, Gminy Stare Bogaczowice oraz Uzdrowiskowej Gminy Miejskiej Szczawno-Zdrój”.

Lider projektu Gmina Stare Bogaczowice, wraz z partnerami, wnioskowała o dofinansowanie z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej (ZIT AW). Rekomendowana wartość dofinasowania całości to aż 5 642 072,38 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

8
67%
Cieszy
3
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group